Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 kwietnia 2016, 12:30

Pokemon Trading Card Game Online z otwartą betą na Androidzie. Premiera wkrótce

Firma Pokemon Company rozpoczęła otwarte beta testy karcianki Pokemon Trading Card Game Online na tabletach z systemem Android. Produkcja, w którą od półtora roku mogą zagrać użytkownicy iPadów, wkrótce zadebiutuje na platformie Google Play.

Posiadacze iPadów już od półtora roku bawią się karcianką Pokemon Trading Card Game Online (jeszcze dłużej, bo od 2011 roku, działa wersja przeglądarkowa). Przez ten czas produkcji studia Pokemon Company udało się zdobyć oddane grono fanów. Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, już niedługo dołączą do nich właściciele tabletów z systemem Android. Obecnie odbywają się otwarte beta testy pokemonowej karcianki.

Aby przystąpić do bezpłatnej bety, należy udać się pod ten adres, a następnie pobrać grę (uwaga, z bliżej nieznanych nam powodów nie wszyscy mogą skorzystać z możliwości sprawdzenia Pokemon TCG Online przed premierą). Build oferowany w ramach testów obsługuje mikropłatności i wymaga utrzymywania stałego połączenia internetowego. Pełna wersja najpewniej również będzie rozprowadzana w modelu free-to-play.

Pokemon TCG Online jest mobilną konwersją pecetowej adaptacji karcianki, która ujrzała światło dzienne w 2011 roku. Mamy tu zatem do czynienia z kompletną próbą przeniesienia stołowego oryginału w realia elektroniczne. Gracz rozpoczyna zmagania z pojedynczym zestawem kart w dłoni i w miarę postępów odblokowuje kolejne, uzyskując możliwość układania nowych, coraz lepszych decków. Produkcja pozwala zmierzyć się zarówno z przeciwnikiem komputerowym, w celu przetestowania różnych taktyk i strategii walki, jak i z żywymi rywalami – czy to znajomymi, czy przypadkowymi osobami z całego świata.

Celem zabawy jest skompletowanie jak najlepszej talii. Gracz dokonuje tego odblokowując karty, kupując boostery oraz wymieniając się z innymi użytkownikami. Duży nacisk położono też na personalizację swoich decków oraz samej gry. Szata graficzna bazuje w dużej mierze na rozwiązaniach stosowanych przy okazji stołowego oryginału.

Przypominam, że Pokemon Trading Card Game to kolekcjonerska gra karciana, która zadebiutowała na japońskim rynku w 1996 roku i dwa lata później w Stanach Zjednoczonych. Produkcja, ciesząca się w wielu rejonach świata dużą popularnością, pozwala wcielić się w trenera tytułowych stworków i brać udział w pojedynkach z innymi opiekunami. W 1998 roku gra została przeniesiona na konsolę przenośną Game Boy Color, a trzynaście lat później wylądowała na PC.