Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieANDWWWiOS
Okładka Pokemon Trading Card Game Online (AND)
OkładkaPokemon Trading Card Game Online (AND)

Pokemon Trading Card Game Online

Gra karciana, wyprodukowana na bazie stołowego Pokemon Trading Card Game. Gracze kolekcjonują karty z tytułowymi stworkami, układają z nich jak najlepsze decki, po czym przystępują do zmagań z wirtualnymi lub realnymi trenerami.

Towarzyskie | karciane | Pokemon | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Trading Card Game Online Premiera

25sie2011

WWW

1paź2014

iOS

10maj2016

AND

Gry podobne do Pokemon Trading Card Game Online

Hearthstone

Earthcore: Shattered Elements

Yu-Gi-Oh! Duel Links

Pokemon Trading Card Game Online jest mobilną konwersją pecetowej adaptacji karcianki stworzonej na bazie marki Pokemon. Stołowy oryginał zadebiutował na japońskim rynku w 1996 roku, a dwa lata później doczekał się premiery w Stanach Zjednoczonych. Produkcja, ciesząca się w wielu rejonach świata dużą popularnością, pozwala wcielić się w trenera tytułowych stworków i brać udział w pojedynkach z innymi opiekunami. W 1998 roku została przeniesiona na konsolę przenośną Game Boy Color, a kilkanaście lat później wylądowała na platformie WWW, AND i iOS, gdzie jest rozprowadzana w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Mechanika

Gracz rozpoczyna zmagania z pojedynczym zestawem kart w dłoni i w miarę postępów odblokowuje kolejne, uzyskując możliwość układania nowych, coraz lepszych decków. Produkcja pozwala zmierzyć się zarówno z przeciwnikiem komputerowym, w celu przetestowania różnych taktyk i strategii walki, jak i z żywymi rywalami – zarówno znajomymi, jak i przypadkowymi osobami z całego świata.

Celem zabawy jest skompletowanie jak najlepszej talii. Gracz dokonuje tego odblokowując karty (przede wszystkim z kolejnymi Pokemonami), kupując boostery oraz wymieniając się z innymi użytkownikami. Duży nacisk położono też na personalizację swoich decków oraz samej gry.

Kwestie techniczne

Szata graficzna bazuje w dużej mierze na rozwiązaniach stosowanych przy okazji stołowego oryginału. Rozmaite efekty i wizualizacje towarzyszące zagrywaniu kart czynią jednak rozgrywkę znacznie efektowniejszą oraz wpływają pozytywnie na dynamikę zmagań.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Pokemon Trading Card Game Online: 12+

Pokemon Trading Card Game Online Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND
WWW