Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 września 2021, 12:23

Nowa karcianka o pokemonach zastąpi Pokemon Trading Card Game Online

Pokemon Company postanowiło wycofać swoją poprzednią grę karcianą i zastąpić ją nową, zaktualizowaną wersją – Pokemon Trading Card Game Live.

Wszyscy fani gry karcianej Pokemon TCG Online musieli poczuć się nieco dotknięci, kiedy usłyszeli o końcu produkcji. Niemniej jednak, w ramach powiedzenia „coś się kończy, coś się zaczyna”, na jej miejsce wskoczy Pokemon Trading Game Card Live – nowa karcianka studia Pokemon Company, która będzie dostępna na PC, Macach oraz urządzeniach mobilnych.

Pokemon TCG Live otrzyma wiele ulepszeń względem poprzednika, m.in. drabinkę rankingową, awatary 3D czy przepustki sezonowe. Niektóre elementy zostaną usunięte – mowa tu np. o czacie czy handlu kartami. Pokemon TCG Online zniknie z moblinych platform dystrybucji cyfrowej (Google Play, App Store), a także z PC i Maców w momencie startu TCG Live.

Nowa pokemonowa karcianka zaoferuje graczom TCG Online przeniesienie postępów oraz kolekcji. Jak podaje oficjalna strona:

Zarówno Pokémon TCG Online, jak i Pokémon TCG Live używają do logowania tego samego konta Pokémon Trainer Club. Podczas pierwszego logowania do TCG Live wszystkie dane z kolekcji TCG Online powiązane z danym kontem Pokémon Trainer Club zostaną automatycznie przeniesione do nowego tytułu. Podczas okresu testowego na urządzeniach mobilnych oraz komputerach PC/Mac gracze, którzy przeniosą swoje dane, nie będą mogli zalogować się do Pokémon TCG Online. Więcej szczegółów na temat tego procesu podamy w przyszłości.

Deweloperzy przedstawili również szczegółową listę zawartości, którą przeniesiemy pomiędzy dwoma tytułami:

Karty: karty Pokémon TCG z serii Sword & Shield, jak również z wybranych rozszerzeń serii Sun & Moon (od Sun & Moon – Lost Thunder do Sun & Moon – Cosmic Eclipse), będą transferowalne i grywalne w Pokémon TCG Live w momencie startu. Karty z innych rozszerzeń serii Sun & Moon (od Sun & Moon do Dragon Majesty), jak również z serii XY oraz Black & White będą transferowalne w momencie premiery, ale mają być grywalne dopiero w przyszłych aktualizacjach Pokémon TCG Live. Gracze będą mogli przenieść do czterech kopii unikalnej karty Pokémon TCG, jedną kopię karty ACE SPEC lub Prism Star, jedną kopię każdej części karty Pokémon V-UNION oraz 59 kopii podstawowej karty Energy. Dodatkowe kopie poza tymi limitami nie będą przenoszone.

Akcesoria: będzie można przenieść wiele monet, rękawów do kart i pudełek do talii, przy czym każdy przedmiot otrzyma maksymalnie jedną kopię. Dodatkowe kopie monet, rękawów z kartami i pudełek z taliami nie będą przenoszone.

Oprócz tego przeniesienie nie dotyczy takich aspektów, jak waluta wewnątrz gry, lista znajomych czy nieotwarte produkty i pakiety (choć za te ostatnie gracze dostaną rekompensatę w postaci Kryształów, które będzie można wydawać w nowym sklepie).

Więcej szczegółów dotyczących zmian, jakie nadejdą wraz z Pokemon Trading Card Game Live, znajdziecie pod tym linkiem.