Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 października 2014, 14:31

Pokemon Trading Card Game Online – pokemonowa karcianka zaliczyła mobilny debiut

W App Store zadebiutowała gra karciana Pokemon Trading Card Game Online. Produkcja została udostępniona w modelu free-to-play z mikropłatnościami wyłącznie posiadaczom iPada. Jakby tego było mało, tytuł działa tylko z modelami wyposażonymi w wyświetlacz Retina. Posiadacze iPada 2 obejdą się zatem smakiem.

Miesiąc po ujawnieniu pierwszych szczegółów na temat mobilnej adaptacji popularnej pokemonowej karcianki Pokemon Trading Card Game, produkcja firmy The Pokemon Company trafiła do oferty platformy App Store. Pokemon TCG Online zostało udostępnione w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Niestety, tytuł działa wyłącznie na iPadzie, a do tego wymaga wyświetlacza Retina – nacieszą się nim zatem wyłącznie posiadacze iPada mini / iPada 3 i nowszych modeli tabletu firmy Apple.

Pokemon TCG Online jest mobilną konwersją pecetowej adaptacji karcianki, która ujrzała światło dzienne w 2011 roku. Mamy tu zatem do czynienia z kompletną próbą przeniesienia stołowego oryginału w realia elektroniczne. Gracz rozpoczyna zmagania z pojedynczym zestawem kart w dłoni i w miarę postępów odblokowuje kolejne, uzyskując możliwość układania nowych, coraz lepszych decków. Produkcja pozwala zmierzyć się zarówno z przeciwnikiem komputerowym, w celu przetestowania różnych taktyk i strategii walki, jak i z żywymi rywalami – czy to znajomymi, czy przypadkowymi osobami z całego świata.

Celem zabawy jest oczywiście skompletowanie jak najlepszej talii. Gracz dokonuje tego odblokowując karty, kupując boostery oraz wymieniając się z innymi użytkownikami. Duży nacisk położono też na personalizację swoich decków oraz samej gry. Szata graficzna bazuje w dużej mierze na rozwiązaniach graficznych stosowanych przy okazji stołowego oryginału. Warto w tym miejscu zauważyć, że w temacie ewentualnej odsłony na iPhone’a pozostaje głucha cisza. Biorąc jednak pod uwagę sytuację z innymi topowymi karciankami (m.in. Hearthstone, Magic 2015), które są dostępne wyłącznie na iPada, można się spodziewać, że takowa nie zostanie wydana.

Przypominam, że Pokemon Trading Card Game to kolekcjonerska gra karciana, która zadebiutowała na japońskim rynku w 1996 roku i dwa lata później w Stanach Zjednoczonych. Produkcja, ciesząca się w wielu rejonach świata dużą popularnością, pozwala wcielić się w trenera tytułowych stworków i brać udział w pojedynkach z innymi opiekunami. W 1998 roku gra została przeniesiona na konsolę przenośną Game Boy Color, a trzynaście lat później wylądowała na PC.