Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2014, 16:38

autor: Góral

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - twórcy omawiają szczegóły gry

Twórcy nadchodzącej gry strategicznej Sid Meier's Civilization: Beyond Earth opublikowali kilkuminutowy materiał wideo, na którym omawiają poszczególne aspekty rozgrywki. Premiera produkcji odbędzie się 24 października bieżącego roku na komputerach osobistych.

Studio Firaxis Games przygotowało nowe nagranie z gry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, prezentujące fragmenty rozgrywki. Materiał wideo okraszono również komentarzem twórców, omawiających poszczególne aspekty wyczekiwanej strategii. Wyjaśniono sporą ilość elementów – od początku misji, w czasie której zbudujemy statek, wybierzemy sponsora, kolonistów itd., przez eksplorację nieznanych terenów i doktryny (filozofia adaptacji do nowych warunków, występująca w trzech rodzajach – harmonii, supremacji oraz czystości), aż po możliwe zakończenia. Szczegóły na te, oraz inne tematy poznacie oglądając powyższe nagranie. Premiera tytułu przeznaczonego na komputery osobiste odbędzie się 24 października bieżącego roku. Produkcja ukaże się w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej.

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - twórcy omawiają szczegóły gry - ilustracja #2Sid Meier's Civilization: Beyond Earth to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier strategicznych, zapoczątkowanych w 1991 roku przez studio MicroProse. Obecnie kolejne odsłony produkowane są przez uznany zespół Firaxis Games, mający na swoim koncie także ciepło przyjęte XCOM: Enemy Unknown, które obecnie jest rozdawane za darmo dla osób głosujących w Golden Joystick Awards 2014.

Akcja produkcji rozpocznie się około 2265 roku. Gracze wcielą się w dowódcę misji, której głównym zadaniem jest dotarcie do jednej z planet i jej skolonizowanie. Produkcja wykorzystywać ma znane już mechanizmy oraz wprowadzi kilka nowości. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym kompendium.

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth - twórcy omawiają szczegóły gry - ilustracja #3