Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2011, 14:18

autor: Wiz

Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3

Starcie pomiędzy dwiema megaprodukcjami FPS tego roku nabiera rozpędu. Mowa oczywiście o trzeciej części Battlefield oraz ujawnionej niedawno przez Infinity Ward najnowszej odsłonie serii Call of Duty – Modern Warfare 3. Atmosferę postanowił podgrzać serwis NowGamer.com, publikując na swoich łamach porównanie graficzne obu produkcji.

Starcie pomiędzy dwiema megaprodukcjami FPS tego roku nabiera rozpędu. Mowa oczywiście o trzeciej części Battlefield oraz ujawnionej niedawno przez Infinity Ward najnowszej odsłonie serii Call of DutyModern Warfare 3. Atmosferę postanowił podgrzać serwis NowGamer.com, publikując na swoich łamach porównanie graficzne obu produkcji.

O ile wiarygodność grafiki w Battlefield 3 nie budzi wątpliwości (to zapis przejścia misji, prezentowanej dziennikarzom na licznych pokazach), tak do oceny nowego Modern Warfare należy podejść z lekkim dystansem. Wszystkie screeny pochodzą z zaprezentowanego przed kilkoma dniami zwiastuna, niewykluczone więc, że to, co na nich widzimy, zostało w jakimś stopniu poprawione przez grafików. Wyniki oceńcie sami.

Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 - ilustracja #1

Oba screeny przedstawiają duży obszar miejski. Zdecydowanie lepiej prezentuje się zrzut z Battlefield 3, jednak najprawdopodobniej jest to wyrenderowana animacja a nie faktyczny przerywnik oparty na silniku gry. Bardziej realne wydaje się to, że prawdziwa rozgrywka będzie przypominała scenę widoczną na obrazie z Modern Warfare 3.

Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 - ilustracja #2

Powyższe zrzuty pozwalają dokładniej przeanalizować system zniszczeń, za który Battlefield był już wielokrotnie chwalony. Jeśli jednak oba screeny przedstawiają fragmenty z rozgrywki, nowe Call of Duty zdaje się przyćmiewać produkcję studia DICE. Walący się budynek składa się z dużo większej liczby detali, a w powietrzu widać całą masę drobnych odłamków. Całość wygląda zdecydowanie bardziej realistycznie.

Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 - ilustracja #3

Kolejne zestawienie porównuje jakość oświetlenia. To starcie zdecydowanie wygrywa Battlefield 3. Na obrazku po prawej widzimy piękne smugi światła przebijające się przez sznury z ubraniami rozwieszone nad wąską uliczką. O wiele lepiej prezentuje się także jakość cieni. Modern Warfare 3 wypada w tym zestawieniu dosyć słabo.

Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 - ilustracja #4

Pomimo różnych ujęć i pory dnia, zrzuty te wyraźnie pokazują, która produkcja wyróżnia się większą dbałością o szczegóły. Kanciaste modele i tekstury niskiej rozdzielczości widoczne na screenie z MW 3 nie najlepiej prezentują się w porównaniu z niezwykle dopracowanym środowiskiem w nowym Battlefieldzie. Nie trudno się domyślić, która firma lepiej płaci swoim grafikom.

Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 - ilustracja #5

Z powyższego zestawienia trudno wyłonić zwycięzcę. Sceny są bardzo bogate w szczegóły, które nadają całości bardziej realistyczny charakter. Zdaj się jednak, że lepsze oświetlenie zastosowane w Battlefield 3 dodaje temu tytułowi nieco smaczku.

Zapowiada się niezwykle ciekawy okres dla wszystkich miłośników FPS-ów. Powyższe zestawienie pokazuje, że obie produkcje mają chrapkę na tytuł króla swojego gatunku. Pomimo jesiennej pory, tegoroczny listopad z pewnością będzie bardzo gorącym miesiącem.

Żeby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, studio DICE – producent Battlefield 3 – postanowiło nagrodzić swoich fanów nowymi dodatkami. Wszystkie osoby, które zamówię egzemplarz Battlefield 3 w przedsprzedaży otrzymają (oprócz zapowiadanego już dodatku Powrót do Karkand) specjalny zestaw ekwipunku – Pakiet Specjalnego Uzbrojenia. W jego skład wejdą:

  • RKM TYP 88,
  • Strzelba DAO-12,
  • Ulepszenie broni – tłumik płomienia,
  • Specjalna amunicja strzałkowa.
Graficzny pojedynek gigantów - Battlefield 3 vs Modern Warfare 3 - ilustracja #6

Oferta obowiązuje także w Sklepie GRY-OnLine. Swój egzemplarz gry możecie nabyć w cenie 129,90 zł (PC) oraz 199,90 zł (PS3, X360).