Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2016, 18:05

autor: Entelarmer

Gears of War 4 ukaże się na PC? [news zaktualizowany]

Serwis IGN zamieścił sprawozdanie z konferencji Microsoftu, na której Phil Spencer omawiał przyszłość konsoli Xbox One oraz systemu Windows 10. Niejako przy okazji potwierdził, że Gears of War 4 ukaże się także na komputerach osobistych. [Aktualizacja: IGN nagle usunął wzmiankę o GoW 4 na PC]

Aktualizacja: Serwis IGN usunął ze swojego tekstu wzmiankę o Gears of War 4. Nie opublikowano żadnego sprostowania ani też artykułu zaprzeczającego tym informacjom, ale wygląda na to, że wcześniejsze potwierdzenie stanęło w ten sposób pod znakiem zapytania.

Gears of War 4 zmierza na PC. - Gears of War 4 ukaże się na PC [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-03-02
Gears of War 4 zmierza na PC.
Gears of Wars 4 w skrócie:
  • Producent: The Coalition
  • Wydawca: Microsoft Studios
  • Gatunek: Strzelanka TPP
  • Platformy sprzętowe: PC, XONE
  • Data premiery: koniec 2016 roku

Choć według oświadczeń przedstawicieli firmy Microsoftu Gears of Wars 4 – kolejna odsłona popularnej serii shooterów na platformy giganta z Redmond – miało pokazać moc konsoli Xbox One i ukazać się wyłącznie na niej, plotki o pecetowym wydaniu czwórki pojawiały się od dłuższego czasu. W lutym informował o tym serwis Gamespot, a chociaż później z tekstu usunięto wzmiankę o pecetach, to kilka dni później identyczne doniesienia przekazał chiński serwis WPDang. Na kolejne informacje mogliśmy liczyć w trakcie konferencji Spring Showcase, odbywającej się 25 lutego i poświęconej grom na Xboksa One oraz system Windows 10. I rzeczywiście, jak donosi serwis IGN, obok śmiałych zapewnień o rewolucji w sprzęcie konsolowym w związku z połączeniem obu wymienionych platform, Phil Spencer z Microsoftu wspomniał o „nadchodzących grach na Windows 10, takich jak Sea of Thieves, Fable Legends oraz Gears of War 4”.

Niestety, nic więcej nie dowiedzieliśmy się na temat nowego GoW-a i wygląda na to, że nie ma co liczyć na kolejne informacje od Microsoftu. Dość powiedzieć, że wciąż nie znamy nawet podstawowych informacji na temat fabuły czy rozgrywki, mimo że gracze do dzisiaj mogą uzyskać gwarantowany dostęp do bety Gears of War 4. W tym celu należy nabyć Gears of War: Ultimate Edition na Xboksa One i zagrać w nie do 1 marca (innymi słowy, do dzisiaj). Więcej o odświeżonej jedynce (i jej horrendalnych wymaganiach) możecie przeczytać w naszym serwisie.