Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 20:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gears of War 4 zaprezentowane w akcji. Premiera pod koniec 2016 roku

Fani serii Gears of War w końcu doczekali się oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony. Produkcja zadebiutuje na konsoli Xbox One pod koniec 2016 i zapoczątkuje odrębną historię z nowymi bohaterami.

Konferencja Microsoftu na E3 rozpoczęła się od mocnego uderzenia w postaci prezentacji Halo 5: Guardians, a zakończyła się równie wielką, a dla niektórych osób pewnie większą atrakcją. Firma oficjalnie zapowiedziała bowiem Gears of War 4 na konsolę Xbox One, przy okazji prezentując kilkuminutowy fragment rozgrywki. Produkcja powstaje w studiu The Coalition, któremu przewodzi Rod Fergusson – były szef produkcji w firmie Epic Games, który współtworzył serię Gears of War. Tytuł zadebiutuje pod koniec 2016 roku i zapoczątkuje nowa sagę.

Z zaprezentowanego nagrania wynika, że rozgrywka nie będzie zbytnio odbiegać od wcześniejszych odsłon. Oznacza to, że będziemy mieć do czynienia z efektownym, liniowym shooterem TPP, w którym podstawą zabawy jest system osłon. W produkcji przejmiemy kontrolę nad nowymi postaciami (mężczyzna nazywa się JD, o kobiecie nic nie wiadomo) i staniemy do walki z nieznanymi dotąd przeciwnikami.

Niestety obecnie to wszystko, co wiemy. Poniżej prezentujemy jeszcze kilka pierwszych screenów.

Bohaterowie Gears of War 4. - Gears of War 4 zaprezentowane w akcji. Premiera pod koniec 2016 roku - wiadomość - 2015-06-15
Bohaterowie Gears of War 4.