Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 00:22

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Zapowiedziano Gears of War 5 oraz dwa spin-offy serii

Na konferencji Microsoftu zapowiedziano aż trzy nowe tytuły z serii Gears of War. Deweloperzy pokazali nie tylko filmowy zwiastun Gears of War 5, ale także fragmenty rozgrywki. Na graczy czekać będą także dwa spin-offy cyklu, które ukażą się na urządzeniach mobilnych oraz komputerach PC.

Konferencja Microsoftu obfitowała w zapowiedzi nowych gier. Wśród nich nie zabrakło również nowej części serii Gears of War, która nieodłącznie związana jest z marką Xbox. Niespodzianką jest jednak to, że deweloperzy przedstawili nie tylko pełnoprawną piąta odsłonę cyklu, ale także jego dwa spin-offy, które będą dostępne w pecetowym Windows Store oraz na urządzeniach mobilnych z systemem Android.

Gears of War 5

Gears of War 5 to pełnoprawna odsłona cyklu, kontynuującą historię przedstawioną w Gears of War 4, które zadebiutowało w 2016 roku. Tym razem gracze pokierują poczynaniami Kait Diaz, a więc bohaterki przedstawionej w czwartej części serii. Na konferencji deweloperzy przedstawili zwiastun produkcji, a także zapis rozgrywki składający się w większości z przerywnika fabularnego, w którym Diaz rozmawia z Markusem Feniksem o swoich koszmarach związanych z wykonywanymi przez jej kompanów misją. Kampania gry będzie dostępna w lokalnym i sieciowym trybie kooperacji. Tytuł ukaże się jednocześnie na Xboksie One i na komputerach PC.

Gears Tactics

Gears Tactics to pierwszy z dwóch przedstawionych spin-offów. Gra będzie taktyczną produkcją strategiczną z turowym systemem walki, na pierwszy rzut oka przypominającą serię XCOM. Producentem tytułu jest brytyjskie studio Splash Damage (gry Dirty Bomb, Brink, Batman: Arkham Origins).

Gears POP

Gra powstaje we współpracy z producentem kolekcjonerskich figurek Funko POP. Na razie nie mamy pojęcia, jak wygląda rozgrywka, ale wnioskując ze zwiastuna, możemy spodziewać się, że będziemy mieli do czynienia z prostą strzelanką, w której wszystkie postacie przypominają kolorowe zabawki Funko.