Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 10:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gears of War 4 - sporo nowych informacji o fabule, postaciach i rozgrywce

W magazynie Game Informer pojawiła się zapowiedź gry Gears of War 4, dzięki czemu poznaliśmy sporo nowych informacji o fabule, postaciach i rozgrywce.

Gears of War 4 - mamy sporo nowych informacji o fabule, postaciach i rozgrywce - ilustracja #1

Gears of War 4 zostało zapowiedziane w czerwcu 2015 roku, jednak od tamtej pory Microsoft wraz ze studiem The Coalition trzymali buzię na kłódkę i nie dzielili się żadnymi szczegółami związanymi z powstającą produkcją. Ta ma zadebiutować na konsoli Xbox One jesienią bieżącego roku, więc wydawca postanowił w końcu uruchomić machinę marketingową. W najnowszym numerze Game Informera ukazała się obszerna zapowiedź tytułu, którą streszczono już na forum NeoGAF.

Od lewej - Delmont „Del” Walker, JD Fenix i Kait Diaz / Źródło: Game Informer.
Od lewej - Delmont „Del” Walker, JD Fenix i Kait Diaz / Źródło: Game Informer.

Fabuła i postacie

Przede wszystkim akcja produkcji rozegra się na Serze 25 lat po wydarzeniach ukazanych w Gears of War 3. Od tamtej pory planeta zmieniła się diametralnie i zaczęły na niej szaleć potężne burze. Ludzie chronią się przed nimi w swego rodzaju miastach-twierdzach. Czwórka będzie miała trzech głównych bohaterów. JD Fenix to syn Marcusa, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi serii. Mężczyzna uciekł z domu, gdy był młody, by dołączyć do COG. Kait Diaz wychowała się poza murami miasta, a jej rodzice byli liderami grupy Outsiders, chroniącej ludzi. Ostatnim z bohaterów jest Delmont „Del” Walker – przyjaciel JD, który w wyniku pewnego incydentu musiał opuścić szeregi COG i szukać pomocy u Outsiderów.

W JD wcieli się aktor Liam McIntyre, znany z serialu telewizyjnego Spartacus. Laura Bailey (Olympia Vale z Halo 5: Guardians) użyczy głosu Kait, a Eugene Byrd (Marcus Boone z Battlefield: Hardline) odegra Dela.

Okładka nowego numeru magazynu Game Informer.
Okładka nowego numeru magazynu Game Informer.

Rozgrywka

Gears of War 4 w skrócie:
  • Kolejna odsłona serii trzecioosobowych strzelanek, tym razem tworzona przez studio The Coalition
  • Akcja produkcji rozegra się na planecie Sera 25 lat po wydarzeniach ukazanych w Gears of War 3
  • Przedstawi losy trzech bohaterów - JD Feniksa, Delmonta „Del” Walkera i Kait Diaz
  • Gra ukaże się jesienią bieżącego roku na konsoli Xbox One

Zabawa, jak już doskonale wiemy z zaprezentowanego w 2015 roku fragmentu rozgrywki, nie wywróci znanej formuły do góry nogami, ale możemy liczyć na sporo usprawnień i kilka nowinek. Przede wszystkim wspomniane burze / huragany podzielone będą na cztery kategorie. W pierwszej będzie to tylko mocniejszy wiaterek, wznoszący pył, poruszający drzewami itd. W kolejnych fazach ma on jednak w znacznym stopniu wpływać na rozgrywkę. Np. na trzecim poziomie utrudnione będzie używanie broni. Strzelając pod wiatr, kula może w ogóle nie dolecieć do celu albo wręcz zawrócić i skierować się w naszym kierunku. Działać ma to jednak też w drugą stronę, więc może np. zwiększyć zasięg broni. Czwarta kategoria burzy oznaczać będzie prawdziwą walkę o życie – zamiast martwić się o przeciwników, trzeba będzie unikać błyskawic i nie tylko.

System osłon doczeka się kilku usprawnień i umożliwiać ma m.in. atakowanie przeciwników nożem. Ma być też bardziej dynamiczny i oferujący więcej możliwości, np. będzie można strącić na głowę chowającego się przeciwnika fragmenty sufitu. Wśród wrogów pojawią się jednostki zwane Juvies, które z czasem mogą wyewoluować w Drones, korzystających z broni palnej itd.

Rozgrywka przeznaczona będzie - podobnie zresztą jak wcześniejsze odsłony - zarówno do single playera, jak i multiplayera. Pojawi się m.in. kanapowy tryb współpracy dla dwóch osób, miłośnicy Hordy również otrzymają coś z czego będą zadowoleni (szczegółów brak), a poza tym wszystkim zabawa wieloosobowa jest teraz oczkiem w głowie dewelopera. Stwierdzono, że w przypadku oryginalnego Gears of War twórcy skupili się głównie na kampanii w stosunku 90 – 10% na jej korzyść. Tym razem ma to być równie ważny, o ile nie ważniejszy element, który powinien zadowolić także e-sportowców. Poza tym gra ma nawiązywać klimatem do jedynki, która była najmroczniejszą odsłoną serii.

Kolejne informacje, nowe screeny i inne niespodzianki mają być ujawniane przez cały miesiąc w serwisie Game Informer. Jeżeli więc z niecierpliwością czekacie na dalsze szczegóły, to warto śledzić tę stronę.