Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 09:54

autor: Góral

20 minut prologu z Gears of War 4

Studio The Coalition opublikowało nowy materiał z rozgrywką z Gears of War 4. Ukazano na nim około 20 minut prologu, w którym wspominane są czasy wojny z Locustami i końcówka Pendulum Wars.

11 października na konsoli Xbox One i komputerach osobistych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 ukaże się trzecioosobowa strzelanka Gears of War 4 od studia The Coalition. Ostatnio doczekaliśmy się zwiastuna premierowego, na którym zdradzono m.in. obecność Augustusa Cole’a (jeden z głównych bohaterów oryginalnej trylogii), a dziś możemy Wam zaprezentować spory fragment rozgrywki. Materiał pokazuje pierwsze dwadzieścia minut prologu, więc jeżeli jak ognia unikacie wszelkich gameplayów z kampanii, to lepiej nie włączajcie poniższego odtwarzacza.

Wideo skupia się na ukazaniu pewnych działań jeszcze z czasów wojny z Locustami i tuż przed nią. Najpierw wspominana jest jedna z misji podczas końcowej fazy Pendulum Wars (wieloletni konflikt o zasoby naturalne Sery). Następnie akcja przenosi się dwa lata później, do Emergence Day (zmasowane natarcie Locustów), by po kilku minutach przedstawić atak na Anvil Gate siedemnaście lat później. Krótko pisząc, nagranie pełne jest rozmaitych, widowiskowych momentów i nie brakuje w nim znanych już postaci (Victor Hoffman, Dominic Santiago czy też Minh Young Kim).

W Gears of War 4 nie ma Locustów, ale za to są stwory Swarm. - 20 minut prologu z Gears of War 4 - wiadomość - 2016-09-29
W Gears of War 4 nie ma Locustów, ale za to są stwory Swarm.
Gears of War 4 w skrócie:
  • trzeciosoobowa strzelanka na konsolę Xbox One i PC-ty;
  • ukaże się 11 października bieżącego roku;
  • cztery dni przed oficjalną premierą zabawę rozpoczną posiadacze Ultimate Edition;
  • za projekt odpowiada studio The Coalition.

Oczywiście to tylko wstęp do właściwej kampanii Gears of War 4. Akcja gry osadzona jest bowiem 25 lat po wydarzeniach znanych z trójki. Pierwsze skrzypce w nowej odsłonie odegra syn Marcusa Feniksa, JD Fenix, oraz jego dwoje przyjaciół – Kait Diaz i Delmont „Del” Walker – którzy zmierzą się z zagrożeniem ze strony Swarm, mechanicznymi DeeBee i nie tylko.

Jeżeli nie możecie doczekać się oficjalnej premiery produkcji, to zamawiając wersję Ultimate Edition (około 360 zł), dostęp do gry otrzymacie 7 października. Dodatkowo wydanie to zawiera przepustkę sezonową, dzięki której będziecie mieć stały dostęp do map w meczach prywatnych (w normalnych rozgrywkach wszystkie lokacje dostępne mają być za darmo, ale w systemie rotacyjnym) oraz możliwość wcześniejszego testowania nowych trybów, aren itd.