Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 09:40

Fenomenalny debiut Osiris: New Dawn. Gra jest najlepiej sprzedającym się tytułem na Steamie

Gra Osiris: New Dawn dopiero wczoraj pojawiła się w usłudze wczesnego dostępu na platformie Steam, ale już zdążyła trafić na szczyt listy najlepiej sprzedających się produkcji.

Wygląda na to, że platforma Steam ma nową gwiazdę. Osiris: New Dawn, sieciowy survival science-fiction, trafił do usługi wczesnego dostępu ledwie wczoraj, a już zawojował listę najlepiej sprzedających się produkcji, wyprzedzając m.in. Rocket League oraz Hyper Light Drifter – czym nie omieszkali się pochwalić na Twitterze twórcy, studio Fenix Fire. Co jeszcze ważniejsze, produkcja może się również poszczycić bardzo dobrymi opiniami – jak dotąd ponad 80% recenzji jest pozytywnych. Czy deweloperzy będą potrafili utrzymać tę passę? Bardzo możliwe, bowiem według zapowiedzi do momentu opuszczenia wczesnego dostępu (studio szacuje, że wersja 1.0 ukaże się za około rok) w Osiris: New Dawn pojawi się mnóstwo nowej zawartości – w tym układ słoneczny z kilkoma kompletnie różnymi planetami.

Program Steam Early Access wyprodukował już parę hitów. Czy Osiris: New Dawn będzie kolejnym z nich? - Fenomenalny debiut Osiris: New Dawn. Gra jest najlepiej sprzedającym się tytułem na Steamie - wiadomość - 2016-09-29
Program Steam Early Access wyprodukował już parę hitów. Czy Osiris: New Dawn będzie kolejnym z nich?

Produkcja Fenix Fire wyróżnia się spośród innych niezależnych tytułów bardzo wysoką jakością oprawy graficznej i pięknie zaprojektowanym środowiskiem. Naszym zadaniem jest tutaj nie tylko przetrwanie na niegościnnej planecie, ale i rozbudowa własnej kolonii – budujemy więc bazę i rozwijamy ją o funkcje umożliwiające gromadzenie zapasów, uprawę roślin czy odkrywanie nowych technologii. Odwiedzany przez nas świat nie jest jednak pusty, toteż sporą część rozgrywki spędzamy na potyczkach z różnorodnymi gatunkami niebezpiecznych obcych. Jako że Osiris: New Dawn jest grą sieciową, nic nie stoi na przeszkodzie, by każdą z tych czynności wykonywać do spółki z innymi graczami – lub niszczyć i plądrować ich kolonie. Tytuł jest dostępny na Steamie w cenie 22,99 euro (około 98 złotych). Po opuszczeniu wczesnego dostępu produkcja Fenix Fire ma trafić także na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Gra Osiris: New Dawn w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa studia Fenix Fire

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej