Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2018, 19:44

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Powstaje nowa odsłona serii Gears of War

Podczas dzisiejszej zapowiedzi dotyczącej nadchodzących gier firmy Microsoft w Xbox Game Pass, gigant z Redmond wyjawił, ze pracuje nad nową odsłoną serii Gears of War, a także kolejnym Halo i następną Forzą.

Kait, JD i Delmont najpewniej doczekają się kontynuacji swojej przygody. - Powstaje nowa odsłona serii Gears of War - wiadomość - 2018-01-24
Kait, JD i Delmont najpewniej doczekają się kontynuacji swojej przygody.

Kilka godzin temu informowaliśmy o nowej inicjatywie Microsoftu, który zamierza dodawać wszystkie swoje nowe gry do subskrypcji Xbox Game Pass. W opublikowanym komunikacie wymieniono kilka konkretnych tytułów oraz wspomniano o innych nadchodzących, ale jeszcze nieujawnionych produkcjach związanych z najpopularniejszymi markami firmy, czyli Halo, Forza oraz Gears of War. W rozmowie z dziennikarzem serwisu The Verge Phil Spencer, odpowiadający w Microsofcie za gry, potwierdził istnienie takich projektów. O ile kolejne przygody Master Chiefa czy następne części Forzy Motorsport i Forzy Horizon to stałe punkty programu, tak nowe „Gearsy” wcale już tak pewne nie były. Firma do dziś nie pochwaliła się wynikami sprzedaży ostatniej części (Gears of War 4 z października 2016 roku), ale najwidoczniej znalazła ona na tyle duże grono odbiorców, że wydawca dał zielone światło na produkcję piątki.

Przypominamy, że poprzednia część zapoczątkowała nową historię z udziałem debiutujących postaci, w tym syna Marcusa Feniksa – głównego bohatera pierwszych trzech części cyklu. Osoby, które grały w czwórkę, z pewnością wiedzą, że przygoda nie została zakończona, więc następna część zapewne będzie bezpośrednią kontynuacją produkcji wydanej w 2016 roku. Być może pierwszych konkretów doczekamy się podczas tegorocznych targów E3, na których Microsoft co roku organizuje dużą konferencję i nie inaczej będzie w tym.