Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 lipca 2009, 10:12

Film Dead Space w planach

Czy ktoś się zdziwił? Kolejny hit ze stajni Electronic Arts zostanie przełożony na język kinowego filmu. Do pokaźnej listy gier, które za jakiś czas przyjdzie nam oglądać w dużej, ciemnej sali jakiegoś multipleksu, dodano właśnie horror Dead Space.

Czy ktoś się zdziwił? Kolejny hit ze stajni Electronic Arts zostanie przełożony na język kinowego filmu. Do pokaźnej listy gier, które za jakiś czas przyjdzie nam oglądać w dużej, ciemnej sali jakiegoś multipleksu, dodano właśnie horror Dead Space.

Electronic Arts, mistrzowie w robieniu pieniędzy, mają już w planach następujące filmy: Dante’s Inferno, Mass Effect, Army of Two i The Sims. Jak donosi serwis Variety, numerem piątym na liście jest adaptacja udanego horroru z 2008 roku, którego reżyserią zająć się ma sprawny rzemieślnik D.J. Caruso. Z bardziej znanych jego dokonań warto wymienić niezły Niepokój i efekciarski, acz niespecjalnie porywający film Eagle Eye (ciekawostka – w obu tych produkcjach główną rolę dostał Shia LeBeouf... Czy możemy spodziewać się, że ujrzymy tego młodego aktora jako Isaaca Clarke’a?). Znamy reżysera, teraz włodarze studia wybierają scenarzystę. Po podjęciu decyzji i obraniu konkretnej „wizji artystycznej” zostanie wybrane studio, które zajmie się produkcją filmu, co ma podobno nastąpić już we wrześniu.

Istny wysyp filmów na podstawie gier nakazuje bycie sceptycznym – czy którykolwiek z tych tytułów ma szansę dorównać swemu wirtualnemu odpowiednikowi? Pozostaje mieć nadzieję, że owszem, albo z całej siły starać się zapomnieć o tych produkcjach (ewentualnie zainteresować się filmem Pandorum, który wydaje się czerpać niemało z Dead Space’a i na pewno pojawi się w kinach dużo szybciej).

Wszystkich graczy jednak bardziej powinny interesować losy dwóch gier osadzonych w uniwersum DS – oficjalny sequel, który powoli powstaje w mrocznych podziemiach Visceral Studios oraz przeznaczony na Nintendo Wii Dead Space: Extraction. Ten drugi tytuł zadebiutować ma już w październiku i być prequelem widzianym z perspektywy pierwszej osoby. Jego twórcy zdradzili podczas zlotu Comic-Con, że najprawdopodobniej DSE będzie exclusivem tylko przez określony czas i pojawiły się nieśmiałe informacje o wersji na iPhone’a. Czy to jedyna platforma, prócz Wii, na którą pojawi się Extraction – nie wiadomo.

Film Dead Space w planach - ilustracja #1

Ja uważam, że DS ma bardzo konkretną „wizję artystyczną”.