Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2006, 11:31

autor: Krooliq

EMPiK - Top Lista nr 41 (17/10/06)

Kolejny tydzień w EMPiKach zakończony, a zatem czas na zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 09.10.2006 do 15.10.2006 w 78 salonach tej sieci.

Kolejny tydzień w EMPiKach zakończony, a zatem czas na zestawienie najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 09.10.2006 do 15.10.2006 w 78 salonach tej sieci.

Tradycyjnie, podsumowanie ubiegłego tygodnia zaczynamy od działu PC. Tutaj, pierwsze dwa miejsce bez zmian - największym zainteresowaniem wśród kupujących ponownie cieszyły się dwie produkcje: najnowsza część symulatora piłkarskiego, czyli FIFA 07 oraz Kompania Braci. Natomiast na trzeciej lokacie uplasowała się nowość, Sezon na misia, czyli familijna, przygodowa gra akcji, której fabuła wzorowana jest na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule. Na pozostałych miejscach obserwujemy standardowe przetasowania i kilka powrotów – do łask wróciły Diablo 2+LoD oraz Age of Empire III. Warto też odnotować, że po raz pierwszy w notowaniu, na miejscu siódmym, pojawił się produkt o nazwie Saga Gothic, zawierający gry Gothic 1, 2 oraz dodatek Noc Kruka.

1. FIFA 07

2. Company of Heroes: Kompania Braci

3. Sezon na Misia

4. Diablo 2 + LoD

5. Counter-Strike Anthology

6. Age of Empires III

7. Saga Gothic (1+2+Noc Kruka)

8. Just Cause

9. Heroes Of Might & Magic V

10. Spider-Man 2

Teraz przejdźmy do działu konsolowego. Tutaj, w ostatnich tygodniach trwa zaciekła walka między dwiema produkcjami: Tekken 5 oraz FIFA 07. Tym razem zwyciężyła wspomniana bijatyka, a jej piłkarska konkurentka zaliczyła spadek na miejsce trzecie. Na pozostałych pozycjach mamy spore przetasowania i dwa powroty – długo nieobecny na liście produkt o nazwie Gran Turismo 4 powrócił i uplasował się między faworytkami ubiegłych tygodni, czyli na miejscu drugim. Ponadto zainteresowaniem kupujących ponownie cieszy się EyeToy: Play 3, dzięki czemu ów produkt widnieje na czwartej lokacie.

1. Tekken 5 Platinum

2. Gran Turismo 4 Platinum

3. FIFA 07

4. EyeToy: Play 3 Platinum

5. God of War Platinum

6. Soul Calibur III Platinum

7. Władca Pierścieni: Powrót Króla Platinum

8. Formula One 05 Platinum

9. Batman Begins

10. Medal of Honor: Wojna w Europie Platinum

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.