Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2014, 20:16

autor: Renox

Dreamfall: Chapters – pierwszy epizod gry ukaże się 21 października

Studio Red Thread Game ujawniło datę premiery pierwszego epizodu Dreamfall: Chapters. Book One: Reborn ukaże się w wersji na komputery osobiste 21 października tego roku. Informacja ta pojawiła się za sprawą publikacji nowego materiału wideo, w którym autorzy opowiadają o ostatnich tygodniach tworzenia gry.

O Dreamfall: Chapters w skrócie:
  • Deweloper: Red Thread Games
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Premiera pierwszego epizodu (Book One: Reborn): 21 października
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4

Studio Red Thread Games opublikowało nowy materiał wideo, w którym deweloperzy opowiadają o ostatnich tygodniach spędzonych na tworzeniu pierwszego epizodu do Dreamfall: Chapters. Niżej umieszczone nagranie przyniosło ze sobą także datę premiery pierwszej części gry. Book One: Reborn, bo taki podtytuł nosić ma wspomniana produkcja, trafi do sprzedaży 21 października tego roku w wersji na komputery osobiste i zawierać będzie w sobie prolog oraz dwa pierwsze rozdziały fabularne. Fani gatunku gier przygodowych mogą zatem zacierać ręce, wszak do premiery zostało niewiele, a niewątpliwie mamy tu do czynienia z jednym z najlepiej zapowiadających się tytułów tego rodzaju w tym roku.

Producenci mają w planach zamknąć cały wątek fabularny w pięciu epizodach. Jak na razie nie wiemy, kiedy swoją premierę będą miały pozostałe części omawianego tytułu; niewykluczone, że będą one publikowane w dosyć regularnych odstępach czasowych. Gra ukaże się także w wersji na konsole PlayStation 4 na początku przyszłego roku.

Book One: Reborn ukaże się 21 października. - Dreamfall: Chapters – pierwszy epizod gry ukaże się 21 października - wiadomość - 2014-09-30
Book One: Reborn ukaże się 21 października.

Dreamfall Chapters to gra przygodowa będąca trzecią odsłoną cyklu, w skład którego wchodzą wydane wcześniej The Longest Journey oraz Dreamfall: The Longest Journey. Deweloperzy ze studia Red Thread Games zgromadzili potrzebne do wyprodukowania wspomnianego tytułu środki za sprawą zorganizowanej wcześniej kickstarterowej zbiórki pieniężnej, która zamknęła się w kwocie ponad 1,53 mln. dolarów. Autorzy zdecydowali się na podzielenie gry na epizody, ponieważ w trakcie produkcji opowieść rozrosła się do zdecydowanie pokaźniejszych rozmiarów, niż pierwotnie sądzono. Nie było zatem konieczności przeprowadzenia jakichś fabularnych cięć, które mogłyby negatywnie odbić się na jakości przygody.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.