Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2015, 13:25

autor: Sarge

Udostępniono drugi epizod Dreamfall: Chapters

Drugi epizod przygodówki Dreamfall: Chapters został udostępniony z dwudniowym opóźnieniem w stosunku do wcześniej obiecanego terminu. Cała gra została podzielona łącznie na pięć odcinków.

Wczoraj doczekaliśmy się premiery drugiego epizodu przygodówki Dreamfall: Chapters. Początkowo miał on się ukazać dwa dni wcześniej, ale twórcy zdecydowali się nieznacznie opóźnić debiut ze względu na konieczność wyeliminowania wykrytych w ostatniej chwili błędów. Co ciekawe, podobny problem wystąpił przy okazji pierwszego epizodu, choć wówczas była mowa jedynie o kilkugodzinnym przesunięciu premiery. Dostęp do drugiego odcinka noszącego tytuł Rebels otrzymali wszyscy posiadacze Dreamfall: Chapters w postaci darmowej aktualizacji. Poszczególnych epizodów nie można kupować oddzielnie. Warto też dodać, że drugi epizod rozpoczniemy dopiero po ukończeniu poprzedniego. Dreamfall: Chapters jest do nabycia w cyfrowych sklepach Steam, GOG.com lub Humble Store. Produkcja studia Red Thread Games kosztuje 29,99 euro (ok. 125 zł).

Przypomnijmy, że deweloper zgromadził pieniądze na stworzenie Dreamfall: Chapters za pośrednictwem akcji na Kickstarterze. Decyzja o podzieleniu całej przygody na odcinki została jednak podjęta później, co wywołało pewne kontrowersje wśród osób biorących udział w zbiórce. Szczególnie polscy gracze odczuli skutki przejścia na taki model biznesowy, bo m.in. z tego względu rodzimy dystrybutor zrezygnował z przygotowania wcześniej obiecanej lokalizacji.

Dreamfall: Chapters to trzecia część popularnego cyklu przygodówek, którego ostatnia odsłona (Dreamfall: The Longest Journey) zadebiutowała na rynku w 2006 roku. Gra zostanie wydana łącznie w pięciu epizodach. Dokładna data kolejnych odcinków nie jest znana – wiadomo tylko, że wszystkie mają ukazać się jeszcze w tym roku.