Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2015, 17:15

autor: Pirlond

Dreamfall: Chapters - ujawniono datę premiery drugiego epizodu

Studio Red Thread Games ujawniło konkretną datę premiery drugiego epizodu gry Dreamfall: Chapters – ufundowanej przez internautów za pośrednictwem Kickstartera kontynuacji Najdłuższej Podróży i Dreamfall: The Longest Journey. Odcinek ukaże się 10 marca.

Drugi epizod Dreamfall: Chapters zostanie wydany 10 marca. - Dreamfall: Chapters - ujawniono datę premiery drugiego epizodu - wiadomość - 2015-02-19
Drugi epizod Dreamfall: Chapters zostanie wydany 10 marca.

We wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie Dreamfall: Chapters – kontynuacji przygód Zoe Castillo i April Ryan – w serwisie Kickstarter przedstawiciele studia Red Thread Games ujawnili konkretną datę premiery drugiego epizodu gry. Odcinek noszący podtytuł Rebels ukaże się na PC oraz komputerach działających pod kontrolą systemów Mac OS i Linux 10 marca tego roku. Dostępny będzie w cyfrowych sklepach Steam, GOG.com oraz Humble Store. Co ciekawe, deweloperzy sami przyznali, że początkowo według ich wewnętrznych planów kolejna część przygodówki miała zostać wydana kilkanaście dni wcześniej, bo już 24 lutego (tego dnia opublikowany zostanie natomiast nowy zwiastun gry). Dlaczego nie udało się dotrzymać pierwotnego terminu?

Producenci wskazują na kilka powodów. Jednym z nich jest skala projektu – drugi epizod jest ponoć o połowę większy od wcześniejszego (warto podkreślić, że przejście obu odcinków powinno zająć teraz około dziesięciu godzin). Nie mniej ważne były problemy techniczne, na jakie natknęła ekipa z Red Thread Games, a także związane z nimi testy. To właśnie one były głównym czynnikiem, dla którego deweloperzy zdecydowali się opóźnić premierę kolejnego rodziału Dreamfall: Chapters. Choć drugi epizod jest już gotowy, część zespołu postanowiła poświęcić kilka dodatkowych tygodni na jego przetestowanie, podczas gdy reszta ekipy pracuje już nad trzecim odcinkiem.

Data premiery tego ostatniego nie jest na razie znana, aczkolwiek autorzy obiecują, że więcej informacji na jego temat podadzą wkrótce. Kolejne epizody – o numerze cztery i pięć – mają zadebiutować jeszcze w tym roku.

Dreamfall: Chapters to ufundowana przez internautów za pośrednictwem Kickstartera przygodówka kontynuująca wydarzenia przedstawione w Najdłuższej Podróży i Dreamfall: The Longest Journey. Tak jak w ostatniej z wymienionych produkcji jedną z głównych bohaterek jest Zoe Castillo. Tytuł podzielony został na pięć epizodów, z których pierwszy ukazał się pod koniec ubiegłego roku.

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-19

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.