Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2009, 09:40

autor: Jiker

Dodatek DLC Reborn i aktualizacja Slow-Mo Deathmatch do F.E.A.R. 2 już dostępne

Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Monolith Studios poinformowały o opublikowaniu trzeciego dodatku DLC do strzelaniny F.E.A.R. 2: Project Origin. Rozszerzenie o tytule Reborn zostało udostępnione posiadaczom konsol oraz właścicielom komputerów osobistych. Wraz z nim swoją premierę zaliczyła darmowa aktualizacja Slow-Mo Deathmatch.

Firmy Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Monolith Studios poinformowały o opublikowaniu trzeciego dodatku DLC do strzelaniny F.E.A.R. 2: Project Origin. Rozszerzenie o tytule Reborn zostało udostępnione posiadaczom konsol oraz właścicielom komputerów osobistych. Wraz z nim swoją premierę zaliczyła darmowa aktualizacja Slow-Mo Deathmatch, uzupełniająca produkcję o nowy tryb rozgrywki multiplayer.

Dodatek DLC Reborn i aktualizacja Slow-Mo Deathmatch do F.E.A.R. 2 już dostępne - ilustracja #1

Reborn w przeciwieństwie do poprzednich dwóch dodatków - Toy Soldiers i Armored Front – nie jest darmowy. W przypadku Xboksa 360 jego cena ustalona została na poziomie 800 punktów MS (Xbox Live Marketplace). Użytkownicy PlayStation 3 muszą za niego zapłacić 6,29 funta (PlayStation Store), a właściciele pecetów 5,99 funta (za pośrednictwem m.in. Steama, choć aktualnie produkt nie jest dostępny z naszej lokalizacji). Szczególnie bolesne jest to w ostatnim przypadku – pecetowcy ciągle nie są przecież przyzwyczajeni do konieczności płacenia za drobne dodatki, które jeszcze niedawno były udostępniane w zupełności za darmo.

Reborn oferuje możliwość wzięcia udziału w nowej kampanii dla pojedynczego gracza. Dodatek składa się z czterech misji (ich zaliczenie zajmie wprawnemu graczowi od 60 do 120 minut), podczas których wcielamy się w uzbrojonego po zęby żołnierza Foxtrot 813. Dzięki temu autorzy dali nam szansę spojrzenia na ciekawą historię przedstawioną w F.E.A.R. 2: Project Origin z nieco innej perspektywy. W ramach DLC możemy zapoznać się z kilkoma nowymi elementami, m.in. niedostępnymi wcześniej lokacjami, aczkolwiek powrócą też klasyczne już rozwiązania, jak chociażby opcja zwolnienia czasu. Warto zauważyć, że Reborn wprowadza także nowe Trofea i Osiągnięcia (o łącznej wartości 230 punktów GS). Demo dodatku znajdziecie od kilku dni w ofertach Xbox Live i PlayStation Network.

Od wczoraj dostępna jest również wspomniana już aktualizacja Slow-Mo Deathmatch. W jej ramach właściciele PlayStation 3, Xboksa 360 i PC uzyskali dostęp do nowej formy rozgrywki wieloosobowej, trybu Slow-Mo Deathmatch. Rozgrywka w niej zaprezentowana jest dosyć standardowa – z tą różnicą, że aktywacja zwolnienia czasu jest dodatkowo punktowana. Celem każdego uczestnika rozgrywki powinno być zatem jak najdłuższe pozostawanie w tymże trybie. Wątpliwym jest jednak, aby aktualizacja wpłynęła pozytywnie na kształt multiplayera, który przez wielu fanów serii uważany jest za zdecydowanie słabszy od tego z części pierwszej.