Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2009, 10:05

autor: Jiker

Uruchomiono zapisy do zamkniętej bety Star Trek Online

Firma Cryptic Studios, amerykański producent specjalizujący się w dewelopingu gier MMO, nie próżnuje. Po wprowadzeniu na rynek fantastycznego (pod względem konwencji) Champions Online, przyszła pora na ujawnienie nowych informacji na temat kosmicznego Star Trek Online. I to nie byle jakich.

Firma Cryptic Studios, amerykański producent specjalizujący się w dewelopingu gier MMO, nie próżnuje. Po wprowadzeniu na rynek fantastycznego (pod względem konwencji) Champions Online, przyszła pora na ujawnienie nowych informacji na temat kosmicznego Star Trek Online. I to nie byle jakich.

Uruchomiono zapisy do zamkniętej bety Star Trek Online - ilustracja #1

Przedstawiciele firmy Cryptic poinformowali bowiem za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Star Trek Online o uruchomieniu zapisów do zamkniętych beta-testów dzieła, na które czeka wielu miłośników popularnego uniwersum. Przed chętnymi postawiony został tylko jeden wymóg – wypełnienie formularza, równoznaczne ze zgłoszeniem swojej kandydatury. Twórcy kierują swoją ofertę przede wszystkim do zagorzałych fanów Star Treka, którzy pomogą im wyeliminować z gry wszelkie nieścisłości i błędy.

Zamknięte beta-testy Star Trek Online rozpoczną się jeszcze w tym roku. Warto w tym momencie zauważyć, że osoby, które zdecydowały się na wykupienie półrocznej lub dożywotniej subskrypcji Champions Online zostały do nich zakwalifikowane automatycznie. Wedle ostatnich informacji od Cryptic Studios światowy debiut Star Trek Online odbędzie się przed 31 marca 2010 roku. Produkcja ma szansę trafić nie tylko na pecety, ale również na Xboksa 360.

Pierwsze informacje na temat Star Trek Online pojawiły się jeszcze w 2005 roku. Wtedy też grą zajmował się zupełnie inny deweloper – studio Perpetual Entertainment. Po kilku latach proces produkcji pierwszego MMO osadzonego w świecie Star Trek został jednak wstrzymany, na co wpływ miała przede wszystkim trudna sytuacja finansowa firmy. Ledwie kilka dni później, pod koniec lutego 2008 roku, Perpetual Entertainment (w międzyczasie zmieniło nazwę na P2 Entertainment) ogłosiło bankructwo.

Szczęśliwie dla fanów Star Treka prawa do produkcji w lipcu 2008 roku zostały wykupione przez aktualnego producenta, czyli studio Cryptic. Prace nad Star Trek Online ruszyły wtedy pełną parą. Nie utrudnił ich nawet fakt, że nowy deweloper zdecydował się na stworzenie gry od podstaw, wykorzystując ewentualnie tylko szkice i concept-arty przejęte od poprzedniej ekipy. W odstępie zaledwie kilkunastu tygodni zapoznaliśmy się z pierwszymi informacjami na temat fabuły, dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądać rozgrywka, a także poszerzono naszą wiedzę na temat okrętów, które znajdą się w grze. Interesująco brzmi również zapowiedź, że w Star Trek Online będziemy mieć do czynienia z nieznanymi dotąd rasami.