Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2019, 12:25

autor: AlexB

Death Stranding - oto wszystkie gościnne występy celebrytów, które udało się odnaleźć

W sieci można znaleźć listy gwiazd branży i celebrytów, którzy gościnnie wystąpili w Death Stranding. Znaleźli się na nich między innymi Geoff Keighley, Conan O'Brien, Sam Lake czy Edgar Wright.

Nawet najwięksi przeciwnicy Death Stranding muszą przyznać, że Hideo Kojimie udało się zaprosić do udziału w swoim najnowszym dziele prawdziwe gwiazdy – Normana Reedusa, Leę Seydoux, Madsa Mikkelsena, Lindsey Wagner czy Margaret Qualley. Wszystkie te osoby otrzymały w grze dość znaczące role. Jednak oprócz nich w grze pojawiły się inne znane twarze ze świata filmu, telewizji, muzyki, mangi i elektronicznej rozrywki. Nazwiska dwóch z nich znamy już od dłuższego czasu, lecz stanowią oni jedynie wierzchołek góry lodowej. Podróżując po świecie Death Stranding i roznosząc paczki można spotkać co najmniej dwunastu celebrytów.

Death Stranding - oto wszystkie gościnne występy celebrytów, które udało się odnaleźć - ilustracja #1

Uwaga na ewentualne spoilery

Listę do tej pory odnalezionych w Death Stranding gwiazd można znaleźć chociażby w serwisie VG24/7. Ich nazwiska, wraz z miejscami, w których można je spotkać, znajdziecie poniżej.

 1. Geoff Keighley – pierwszy celebryta, którego gościnny występ został potwierdzony. Znanego dziennikarza branżowego i twórcę The Game Awards można spotkać na zachód od Węzła Stołecznego w Regionie wschodnim.
 2. Conan O'Brien – druga gwiazda, o której obecności w Death Stranding wiemy już od pewnego czasu. Komik i osobowość telewizyjna znajduje się w siedzibie cosplayerów w Regionie centralnym.
 3. Sam Lake – członek studia Remedy oraz scenarzysta między innymi Alana Wake'a, Control i dwóch pierwszych odsłon cyklu Max Payne, którego słynny grymas twarzy zna chyba każdy gracz. W Death Stranding występuje on w roli kuriera-weterana, który znajduje się w okolicach farmy temporalnej w Regionie centralnym.
 4. Junji Ito – rysownik mang w klimatach horroru, który początkowo, podobnie jak Guillermo del Toro, miał być zaangażowany w prace nad skasowanym ostatecznie projektem Silent Hills. W Death Stranding występuje on w roli Inżyniera w Regionie centralnym.
 5. Tommy Wirkola – pochodzący z Norwegii reżyser, znany jako twórca chociażby Hansen i Gretel: Łowców czarownic. Prowadzi on Centrum Dystrybucyjne na północ od Węzła Górskiego w Regionie centralnym.
 6. Manabu Makime – japoński pisarz mało znany poza granicami tego kraju. Znajdziecie go na południe od Centrum Dystrybucyjnego w Regionie centralnym.
 7. Jordan Vogt-Roberts – amerykański reżyser, twórca między innymi Konga: Wyspy Czaszki oraz Królów lata, który ma nakręcić ekranizację cyklu Metal Gear. Jest on na południowym wschodzie od Centrum Dystrybucyjnego na południe od Węzła Jeziornego.
 8. Edgar Wright – kolejny reżyser, którego możecie kojarzyć z takich produkcji, jak Baby Driver czy Scott Pilgrim kontra świat. Występuje on w roli Thomasa Sutherlanda. Znajdziecie go w Centrum Dystrybucyjnym na południe od Węzła Jeziornego w Regionie centralnym.
 9. Daichi Miura – japoński piosenkarz, twórca tekstów, tancerz i choreograf, którego Kojima jest fanem. Znajduje się on w lokacji na południowy zachód od Centrum Dystrybucyjnego na zachód od Węzła Stołecznego we Regionie wschodnim.
 10. Hermen Hulst – niegdyś jedna z kluczowych osób w studiu Guerrilla Games (które jak wiadomo brało aktywny udział przy produkcji Death Stranding), a od niedawna szef grupy Sony Computer Entertainment Worldwide Studios. Jest on rzemieślnikiem, który zamieszkuje miejsce na południowy zachód od Węzła Jeziornego w Regionie centralnym.
 11. Errolson Hugh – lubiany przez Kojimę projektant mody, znany jako twórca marki odzieżowej Acronym. W Death Stranding użycza on aparycji medykowi Alexowi Weatherstone'owi ze Stacji Pogodowej.
 12. Hirokazu Hamamura – były redaktor naczelny japońskiego magazynu o grach Famitsu, a obecnie prezes wydawnictwa Enterbrain. Znajdziecie go na południu od Centrum Dystrybucyjnego na południe od Węzła Jeziornego w Regionie centralnym.

Oczywiście niekoniecznie muszą to być wszyscy celebryci, którzy znaleźli się w Death Stranding w formie easter egga. W tym miejscu możemy przypomnieć chociażby wrześniową wizytę Keanu Reevesa w tokijskiej siedzibie studia Kojima Productions. Być może odgrywana przez niego postać wciąż czeka, aż ktoś na nią natrafi? Jeśli tak, to o jej odkryciu z pewnością będzie bardzo głośno w sieci.

Death Stranding jest dostępne w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi) na konsoli PlayStation 4 od ubiegłego piątku. Latem przyszłego roku tytuł ukaże się również na PC. Można go zakupić w ramach przedsprzedaży na platformach Epic Games Store oraz Steam.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
 2. Recenzja Death Stranding - co tu się odkojimowało?
 3. Death Stranding - kompendium wiedzy
 4. Death Stranding - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Death Stranding

Death Stranding