Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2019, 16:45

Wyniki sprzedaży gier Capcomu, nowy prezes Sony Worldwide Studios i inne wieści

Dziś piszemy o studiu Rockstar, które rozszerzyło program nagród pieniężnych za wykrycie błędów w ich systemach bezpieczeństwa, wynikach sprzedaży gier Capcomu i współzałożycielu Guerrilla Games, który został prezesem grupy Sony Computer Entertainment Worldwide Studios. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rockstar rozszerza program nagród pieniężnych za odnajdywanie błędów w ich systemie bezpieczeństwa

Czas wyruszyć na poszukiwanie błędów w systemie bezpieczeństwa. - Wyniki sprzedaży gier Capcomu, nowy prezes Sony Worldwide Studios i inne wieści - wiadomość - 2019-11-07
Czas wyruszyć na poszukiwanie błędów w systemie bezpieczeństwa.

W kwietniu 2016 studio Rockstar wystartowało z programem „Bug bounty”. Do tej pory polegał on na tym, że jeśli ktoś wykrył błąd w systemie bezpieczeństwa Grand Theft Auto Online, na przykład został niesprawiedliwie zbanowany za oszukiwanie, i potrafił udowodnić, że faktycznie istnieje jakaś wada techniczna, wówczas mógł liczyć na nagrody pieniężne zaczynające się od 150 dolarów, a kończące nawet na 10 tysiącach dolarów. Wraz z premierą Red Dead Redemption II na PC „Gwiazdy rocka” zdecydowały się na rozszerzenie tej akcji. Teraz można zgłaszać ewentualne powtarzalne luki bezpieczeństwa znalezione w następujących pozycjach:

 1. Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online (PC, PS4, XONE)
 2. Red Dead Redemption II i Red Dead Online (PC, PS4, XONE)
 3. Aplikacja mobilna Red Dead Redemption II Companion
 4. Aplikacja mobilna iFruit

Wszelkie dodatkowe informacje na temat inicjatywy, wraz ze szczegółami technicznymi, które musicie spełnić, by wasze zgłoszenie zostało przyjęte, znajdziecie w tym miejscu. Musicie również pamiętać, by zapisać się do prywatnego programu nagród Rockstar. Możecie to zrobić na tej stronie.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży gier firmy Capcom

Firma Capcom pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży swoich gier. Japoński gigant ma powody do zadowolenie przede wszystkim dzięki dodatkowi Iceborne do przebojowego RPG-a akcji Monster Hunter: World. Do 30 września, czyli w niecały miesiąc od premiery, rozszedł się on w 2,8 milionach egzemplarzy, a należy pamiętać że na razie jest on dostępny jedynie na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Na PC zadebiutuje on 9 stycznia 2020 roku. Co się natomiast tyczy samej „podstawki” to przypominamy, że do sklepów trafiło już przeszło 14 milionów jej kopii.

Z innych ciekawych liczb, Devil May Cry 5 rozszedł się w 2,7 milionach egzemplarzy, remake Resident Evil 2 w 4,7 milionach, a Resident Evil 7 w 6,8 milionach. Warto też zwrócić uwagę na wynik osiągnięty przez Okami HD. Do sklepów rozesłano już milion egzemplarzy tego tytułu, co jest całkiem niezłym wynikiem jak na nowe wydanie artystycznej produkcji eksperymentującej z gatunkiem przygodowych gier akcji.

Współzałożyciel Guerrilla Games nowym prezesem Sony Computer Entertainment Worldwide Studios

Przed Hermenem Hulstem trudne zadanie. - Wyniki sprzedaży gier Capcomu, nowy prezes Sony Worldwide Studios i inne wieści - wiadomość - 2019-11-07
Przed Hermenem Hulstem trudne zadanie.

Zmian w Sony Computer Entertainment Worldwide Studios ciąg dalszy. Po odejściu Shawna Laydena, o którym dowiedzieliśmy się w październiku, ze stanowiskiem prezesa grupy pożegnał się Shuhei Yoshida. Japończyk został oddelegowany do prowadzenia nowej inicjatywy, której celem jest opieka nad mniejszymi ekipami tworzącymi tytuły na konsole PlayStation. Jego miejsce zajął Hermen Hulst, współzałożyciel i wieloletni menadżer studia Guerrilla Games, odpowiedzialnego między innymi za serię Killzone i niedawne Horizon: Zero Down. Jego zadaniem będzie zarządzanie całym procesem produkcji gier we wszystkich czternastu studiach należących do Sony Computer Entertainment Worldwide Studios.

„Ściśle współpracuję z PlayStation i całą rodziną Worldwide Studios od 2001 roku i mam ogromny szacunek i podziw dla wszystkich talentów oraz ambitnych pomysłów rodzących się w sieci studiów ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Japonii.” - powiedział Hulst (via GamesIndustry.biz)

Trzeba pamiętać, że Hulst przejmuje dowództwo w Worldwide Studios w bardzo gorącym okresie. Wielkimi krokami zbliża się bowiem premiera konsol nowej generacji. Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, uspokaja zmartwionych. Według niego Holender ma wszystkie cechy niezbędne do tego, by stawić czoła temu niełatwemu zadaniu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Red Dead Redemption 2
 2. Molek-Syntez
 3. Dragon Ball Z: Kakarot
 4. Endless Memories
 5. Undercrewed
 6. Endzone: A World Apart
 7. Crash Team Racing Nitro-Fueled
 8. I.G.I. Origins

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Transport Fever 2 zwiastun #2
 2. Nebuchadnezzar zwiastun #1
 3. Himno zwiastun na premierę
 4. Endzone: A World Apart zwiastun #1
 5. Disney Tsum Tsum Festival zwiastun #1