Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Molek-Syntez (PC)

Molek-Syntez PC

Molek-Syntez to złożona gra logiczna, w której dokonujemy syntezy molekuł rozmaitych substancji chemicznych, by uzyskiwać nowe cząsteczki o rozmaitych właściwościach. Rozgrywka toczy się na planszy pokrytej heksagonami, a całość okraszono prostą, monochromatyczną grafiką.

Logiczne | 2D | indie

PC Windows
Okładka Molek-Syntez (PC)

data premiery gry w wersji PC:

4listopada2019

wczesny dostęp

19listopada2019

19listopada2019

Steam

Molek-Syntez jest złożoną grą logiczną, opracowaną przez wyspecjalizowane w tym gatunku studio Zachtronics. Mowa o firmie, w której portfolio można znaleźć takie produkcje, jak SpaceChem, Opus Magnum czy SHENZHEN I/O.

Fabuła

Akcja gry Molek-Syntez toczy się w 2092 roku. W trakcie zabawy wcielamy się w chemika, który pracuje w pocie czoła w swym laboratorium ulokowanym w rumuńskim mieście Kluż-Napoka.

Mechanika

Rozgrywka w Molek-Syntez toczy się na dwuwymiarowej planszy pokrytej siatką heksagonalnych pól. Odpowiednio programując urządzenie zwane syntezatorem molekularnym (ang. molecular synthesizer), umieszczamy na poszczególnych polach wybrane cząsteczki rozmaitych substancji chemicznych (jak aceton, benzen czy kwas solny) i dokonujemy ich syntezy. W ten sposób uzyskujemy nowe molekuły o rozmaitych właściwościach farmakologicznych – od lekarstw, aż po substancje psychoaktywne. Jednocześnie należy jednak pamiętać o takiej optymalizacji naszych „przepisów”, by w możliwie najprostszy sposób uzyskać pożądany efekt.

Swoje dzieła możemy zaprezentować innym graczom w formie statystyk bądź pochwalić się procesem ich tworzenia przy pomocy krótkich GIF-ów. W Molek-Syntez zaimplementowano również minigrę inspirowaną pasjansem, która pozwala na odstresowanie się w przerwach od pracy.

Kwestie techniczne

Podobnie jak większość innych dzieł studia Zachtronics, Molek-Syntez posiada prostą grafikę; całość utrzymano w monochromatycznej kolorystyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Molek-Syntez

Wymagania wiekowe Molek-Syntez

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Molek-Syntez

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 150 MB HDD
  • Windows Vista/7/8/10 64-bit