Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka SHENZHEN I/O (PC)

SHENZHEN I/O PC

Skomplikowana gra logiczna, w której projektujemy i testujemy układy elektroniczne.

Logiczne | 2D | edukacyjne | maszyny i urządzenia | indie | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka SHENZHEN I/O (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2016

17listopada2016

Steam

SHENZHEN I/O to skomplikowana gra logiczna, w której projektujemy i testujemy układy elektroniczne. Produkcja stworzona została przez niezależne studio Zachtronics i w 2015 roku zadebiutowała w programie Wczesnego Dostępu w serwisie Steam. Deweloper wyspecjalizował się w tworzeniu złożonych tytułów logiczno-edukacyjnych, których model rozgrywki zainspirowany jest inżynierią, elektroniką, programowaniem oraz chemią. Na koncie zespołu znajdują się świetnie przyjęte i oceniane gry, takie jak SpaceChem, Infinifactory i Ironclad Tactics.

Fabuła

W trakcie kampanii wcielamy się w początkującego inżyniera, który otrzymuje pracę w firmie elektronicznej w chińskim mieście Shenzhen. Poszczególnych pracowników zespołu, a także naszego szefa, poznajemy dzięki wewnętrznej poczcie elektronicznej, do której mamy stały dostęp w głównym menu tytułu. Za jej pośrednictwem jesteśmy także informowani o kolejnych czekających na nas zadaniach.

Mechanika

SHENZHEN I/O to symulator budowy układów elektronicznych. Przed rozpoczęciem zabawy powinniśmy się zaznajomić z dołączoną do gry kilkudziesięciostronicową dokumentacją, zawierającą informacje o poszczególnych komponentach oraz sposobie ich używania i programowania. W trakcie rozgrywki projektujemy od zera układy, które muszą wykonać konkretne zadania zlecone przez naszego szefa. Jedną z pierwszych misji jest np. wykonanie kontrolera lampek LED, zamontowanych w atrapie kamery monitoringu wideo. Gracze muszą tak zaprogramować światełka, by mrugały w ustalonych odstępach czasu. Warto dodać, że za każdym razem powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wydajność projektu, ale także jego koszt. Z czasem misje stają się coraz bardziej skomplikowane i wymagają od nas prawdziwego zmysłu inżynierskiego.

Twórcy oddali w ręce graczy dziesiątki komponentów, takich jak mikrokontrolery, ekrany LED, kości pamięci itd. Interfejs jest przejrzysty i łatwy w użyciu. Części przenosimy i łączymy ze sobą za pomocą kilku kliknięć myszki. Wybrawszy pojedyncze z nich, możemy je programować, korzystając z języka programowania opisanego w instrukcji. Poza kampanią, gracze mogą bawić się także w trybie sandboksowym, w którym swobodnie budują wymarzone układy.

Kwestie techniczne

Produkcja oferuje przejrzystą i nieskomplikowaną oprawę dwuwymiarową, która świetnie wypełnia swoje zadanie, w interesujący sposób wizualizując schemat działania elektronicznych podzespołów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Gry podobne do SHENZHEN I/O

Wymagania wiekowe SHENZHEN I/O

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe SHENZHEN I/O

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows Vista/7/8/10