Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Infinifactory (PC)

Infinifactory PC

Nietypowa gra logiczna opracowana przez niezależne studio Zachtronics, które wcześniej stworzyło m.in. Ironclad Tactics oraz SpaceChem.

Logiczne | FPP | science fiction | sandbox | indie

PC Windows
Okładka Infinifactory (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca2015

30czerwca2015

Steam

Infinifactory to oryginalna sandboksowa gra logiczna, opracowana przez niezależne studio Zachtronics. Ekipa zajmująca się wcześniej tworzeniem niszowych gier edukacyjnych, dała się już poznać graczom m.in. jako twórcy karcianki Ironclad Tactics oraz gry logicznej SpaceChem.

Mechanika Infinifactory stanowi w zasadzie twórcze rozwinięcie pomysłów zawartych w SpaceChem, choć tym razem całość przedstawiona została w perspektywie pierwszoosobowej oraz w pełnym 3D. W grze wcielamy się w pracownika nietypowej fabryki, zarządzanej przez obcą rasę z kosmosu. Naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych przedmiotów z przesuwających się po taśmie montażowej części. Nie mamy w tym jednak całkowitej swobody działania, musimy bowiem tak zarządzać produkcją, aby właściciele fabryki i nasi przełożeni byli zadowoleni.

Rozgrywka składa się z ponad 30 misji, podczas których mierzymy się z rozmaitymi problemami oraz zagadkami logiczno-zręcznościowymi. W celu wytworzenia urządzenia możemy nim manipulować poprzez pchanie, przesuwanie, obracanie czy też łączenie z innymi elementami. W razie potrzeby możemy też stemplować bądź niszczyć określone przedmioty. Przy okazji należy zachować wzmożoną ostrożność, gdyż wszelkie nieprzemyślane działania mogą skończyć się także naszą śmiercią. Dzięki specjalnym histogramom proces produkcyjny możemy też optymalizować, bazując na doświadczeniach własnych oraz innych graczy.

Poza trybem kampanii autorzy udostępnili też tryb sandboksowy, w którym możemy bez obaw puścić wodze fantazji i wytwarzać rozmaite przedmioty wedle własnego upodobania. Dzięki zawartemu w grze edytorowi oraz integracji z Warsztatem Steam, stworzone przez nas elementy mogą być z łatwością udostępniane innym grającym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Infinifactory

Wymagania wiekowe Infinifactory

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Infinifactory

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, 1200 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8