Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2019, 16:20

autor: "Vergil"

Zobacz niesamowite detale RDR2 uchwycone nowym trybem fotograficznym

W Red Dead Redemption 2 na PC pojawił się rozbudowany tryb fotograficzny, w którym naprawdę można rozwinąć skrzydła. Gracze dzielą się „zdjęciami” malowniczych krajobrazów, widowiskowymi scenami czy klimatycznymi portretami.

Red Dead Redemption 2 w wersji na komputery osobiste otrzymało tryb fotograficzny z prawdziwego zdarzenia, w którym kamera została „uwolniona”. Dzięki temu możemy swobodnie manewrować wirtualnym „aparatem” i ustawić go dokładnie tak, jak chcemy, korzystając z bogatej palety filtrów i innych zaawansowanych ustawień. Zabieg ten przyniósł znakomite rezultaty – wśród dzieł, którymi domorośli fotografowie Dzikiego Zachodu dzielą się w Internecie, nie brakuje malowniczych krajobrazów i widowiskowych scen czy choćby portretów bohatera. Wybrane „zdjęcia” możecie zobaczyć poniżej.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że pracując nad pecetową wersją gry Red Dead Redemption 2, deweloperzy pochylili się nad jej grafiką, co oczywiście odbija się na jakości zdjęć wykonywanych przez graczy. Autorzy zwiększyli zasięg rysowania obiektów, udoskonalili globalne oświetlenie i okluzję otoczenia, a także uczynili bardziej szczegółowymi tekstury otoczenia oraz zwierząt. Poza tym pozwolili na rozgrywkę w rozdzielczości „4K lub wyższej” oraz na zabawę w trybie ultrapanoramicznym.

Korzystając z okazji, należy jeszcze przypomnieć, że zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami Red Dead Redemption 2 ma otrzymać edytor filmów podobny do tego z gry Grand Theft Auto V. Rzekomo takowy zostanie oddany nam do dyspozycji w grudniu, kiedy to omawiany tytuł trafi na platformę Steam.

Tryb fotograficzny zaimplementowany w Red Dead Redemption 2 na PC pozwala rozwinąć skrzydła. - Zobacz niesamowite detale RDR2 uchwycone nowym trybem fotograficznym - wiadomość - 2019-11-07
Tryb fotograficzny zaimplementowany w Red Dead Redemption 2 na PC pozwala rozwinąć skrzydła.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na komputerach osobistych 5 listopada; podobnie jak na konsolach, produkcja otrzymała kinową lokalizację. Choć dzieło studia Rockstar Games nie obyło się bez premierowych problemów technicznych, już kolejnego dnia autorzy zaczęli je załatać. Niemniej twórcy nie uporali się ze „sprzętożernością” swojej gry, która sprawia, że najwyższą jakością grafiki mogą się cieszyć wyłącznie posiadacze najmocniejszych maszyn.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2
  2. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
  4. Niesamowite detale Red Dead Redemption 2 – gra dopracowana jak żadna inna