Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2011, 11:00

autor: Jakub "Taven" Wencel

Dead Island Red Edition w drodze

Na stronie niemieckiego sklepu internetowego gamesonly.at, specjalizującego się w sprzedaży gier wideo, pojawiły się informacje o kolejnej specjalnej wersji długo oczekiwanej, krwawej gry zręcznościowej Techlandu - Dead Island.

Na stronie austriackiego sklepu internetowego gamesonly.at, specjalizującego się w sprzedaży gier wideo, pojawiły się informacje o kolejnej specjalnej wersji długo oczekiwanej, krwawej gry zręcznościowej Techlandu - Dead Island. Póki co, edycja figurująca pod nazwą Dead Island Red Edition jest zdecydowanie najbardziej ekskluzywnym sposobem na zaopatrzenie się w produkcję. Oprócz bonusów obecnych także w polskiej, dostępnej w pre-orderze Edycji Gore, oferuje ona między innymi duże, metalowe pudełko i unikalną torbę z logiem Dead Island.

Dead Island Red Edition w drodze - ilustracja #1

W zestawie znajdziemy również „zakrwawiony” ręcznik, a także kilka pomniejszych gadżetów, takich jak plakat, smycz z logiem produkcji, a nawet pudełeczko miętówek. Oprócz tego, Dead Island Red Edition zawierać będzie wszystkie dodatki dostępne także w regularnej edycji gry dostępnej przed premierą. Oznacza to, że w wypadku zakupu tej wersji tytułu zyskamy możliwość bezpłatnego zagrania w dodatek DLC Krwawa Łaźnia, który przeniesie nas na specjalne areny i zmusi do bezwzględnej walki o przetrwanie, a także będziemy mogli zbudować broń Ripper – śmiercionośne połączenie kija baseballowego i piły tarczowej. Za całość zapłacimy niemałą kwotę 89,99 euro.

Na liście bonusów znajdującej się w katalogu gamesonly.at brakuje jednak obecnego w polskiej Edycji Gore schematu innej broni – Brain Wave Bomb. Spowodowane jest to jednak nieobecnością tego dodatku również w regularnych wersjach pre-order Dead Island na Zachodzie. Rodzimi gracze zostali więc tutaj wyróżnieni przez Techland i prawdopodobnie jako jedyni będą mogli sprawdzić przed premierą tytułu, jak działają bomby pozbawiające zombie głów.

Dead Island Red Edition w drodze - ilustracja #2

Nie mamy na razie informacji na temat dostępności Dead Island Red Edition w innych częściach Europy ani w naszym kraju. Można się jednak spodziewać, że ta specjalna edycja gry – której premiera według gamesonly.at odbędzie się 6 września – prędzej czy później trafi w końcu do polskich sklepów.

Dead Island zadebiutuje oficjalnie 9 września w Europie na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, a mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mieli okazję wypróbować tytuł trzy dni wcześniej. W oczekiwaniu na premierę gry warto zapoznać się z zapowiedzią w serwisie gry-online.pl, opisującą, jak gra prezentowała się na tegorocznych targach E3 i zobaczyć jej zwiastun, pokazywany również na tej imprezie.