Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2011, 10:47

autor: Sarge

Dark Souls w „złocie” – znamy datę premiery w Europie

Firma Namco Bandai ogłosiła, że gra Dark Souls uzyskała „złoty” status i trafiła do tłoczni. Poznaliśmy także dokładną datę premiery produkcji studia From Software w Europie.

Firma Namco Bandai ujawniła dokładną datę premiery gry Dark Souls w Europie. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że produkcja studia From Software uzyskała „złoty” status.

Tytuł zadebiutuje na Starym Kontynencie 7 października (trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych). Do tej pory znaliśmy tylko amerykańską datę, więc cieszy potwierdzenie informacji istotnej dla polskich graczy. Nie jest to wielkie zaskoczenie - mogliśmy spodziewać się, że gra pojawi się w Europie niedługo po USA.

Dark Souls w „złocie” – znamy datę premiery w Europie - ilustracja #1

Wydawca poinformował również, że Dark Souls trafiło do tłoczni. W ten sposób produkcja została „ozłocona” – oznacza to, że autorzy zakończyli prace i jej premiera najprawdopodobniej nie zostanie już przesunięta. Najnowsze dzieło studia From Software debiutuje dzisiaj w Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni ukazała się tylko wersja na PlayStation 3, podczas gdy na zachodnich rynkach w grę zagrają także posiadacze Xboksa 360.

Dark Souls to długo oczekiwany RPG akcji, aspirujący do miana najtrudniejszej gry tego roku. Tytuł nazywany jest często duchowym następcą Demon’s Souls, znanego właśnie z bardzo wysokiego poziomu trudności. W naszym kraju Dark Souls zadebiutuje za sprawą firmy Cenega jedynie w edycji limitowanej, wzbogaconej o poradnik, ścieżkę dźwiękową, materiał dokumentalny o kulisach produkcji oraz artbook w twardej oprawie.