Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 11:37

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 grą roku według redakcji GRYOnline.pl

Cyberpunk 2077 zwyciężył w redakcyjnym głosowaniu na grę 2020 roku. Dwa kolejne stopnie podium zajęły gry Hades oraz The Last of Us: Part II.

Redakcja portalu GRYOnline.pl wybrała najlepsze gry 2020 roku. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Cyberpunk 2077. Produkcja studia CD Projekt RED wyprzedziła w kolektywnym głosowaniu takie dzieła, jak Hades, The Last of Us: Part II, Ghost of Tsushima czy Doom Eternal. Polski tytuł podbił nasze serca świetnie zaprojektowanym miastem, wiarygodnie wykreowanymi postaciami niezależnymi, świetnie napisanymi dialogami i ciekawymi zadaniami.

Warto podkreślić, że pomimo tego wyróżnienia Cyberpunk 2077 jest tytułem dalekim od ideału. Największym problemem gry jest zły stan techniczny. O ile w przypadku pecetów na ogół objawia się on okazyjnymi glitchami i bugami, to użytkownicy konsol mają znacznie więcej powodów do narzekania, na czele z wyjątkowo kiepską optymalizacją. Na krytykę zasługują też takie elementy, jak sztuczna inteligencja czy balans rozgrywki. Jednak pomimo tych wszystkich braków i niedoróbek Night City wciąga niczym bagno.

Dzięki wytężonej pracy deweloperów stan Cyberpunka 2077 zauważalnie poprawił się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni – wyeliminowano część problemów i poprawiono optymalizację na konsolach starej generacji. W tym miesiącu ma ukazać się kolejna duża aktualizacja, która nada grze kolejne szlify. Będzie to pierwszy z dwóch znaczących patchów (drugi jest zaplanowany na luty).

Produkcja niedługo powinna też otrzymać darmowe DLC – niestety na razie nie ujawniono żadnych szczegółów na ich temat.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cybeprunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna