Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2020, 10:14

Cyberpunk 2077 1.05 - wyszedł wyczekiwany patch

Wyczekiwana aktualizacja gry Cyberpunk 2077 została udostępniona na konsolach i wkrótce pojawi się na PC. Hotfix do wersji 1.05 poprawia sporo blokujących się zadań, usprawnia stabilność i płynność animacji, poprawiając także grafikę na PS4 i Xboksie One.

W SKRÓCIE:
  1. Patch 1.05 do Cyberpunka 2077 pojawił się na konsolach.
  2. Wersja PC pojawi się nieco później.
  3. Poprawiono wiele błędów związanych z zadaniami, zadbano o lepszą stabilność gry.
  4. CD Projekt RED ulepszyło także płynność rozgrywki i oprawę wizualną na konsolach.

Cyberpunk 2077 zgodnie z obietnicami studia CD Projekt RED został połatany do wersji 1.05. Na konsolach hotfix jest już dostępny, a na PC pojawi się w ciągu najbliższych dni. Co poprawiono tym razem? Lista jest dosyć długa - naprawione zadania, usprawniona wydajność, lepsza grafika.

Jeśli przeszkadzało wam znikanie Jackiego w misjach Bilet wstępu i Skok na głęboką wodę, to CDP Red załatało ten błąd, podobnie jak blokowanie postępu w zadaniach Kto sieje wiatr, Na rozdrożach, Mieszkanie nr 303, Na czarną godzinę i wielu innych.

W samej rozgrywce w Cyberpunku 2077 poprawiono czas reakcji NPC-ów chroniących się podczas walki i ilość strzałów potrzebnych do zabicia cywili w walce dystansowej. Zmiany dotknęły także interfejs gry. Menu Ekwipunku nie zamyka się już natychmiast po otwarciu go po raz pierwszy po opuszczeniu samochodu, a także naprawiono błąd, wskutek którego celownik broni nie znikał z ekranu.

Oprócz tego poprawiono nachodzące na siebie elementy interfejsu i wyświetlanie ikon tłumików, naprawiono NPCe w „pozie T” w zadaniach Podejrzenie przestępczości zorganizowanej: Fabryka nielegalnych doznań i Kontrakt: Zabawy z bronią, usprawniono także implementację technologii HDR i wyeliminowano resetowanie się ustawień na konsoli po wyłączeniu gry.

Łatka 1.05 do Cyberpunk 2077 poprawiła też wydajność gry. Zoptymalizowano domyślne zużycie rdzeni w procesorach 4- i 6-rdzeniowych AMD Ryzen, usunięto wykorzystanie instrukcji AVX oraz plik memory_pool_budgets.csv, który jest pozostałością procesu dewelopingu. Zniknęła także konsola debugowania.

Pełną listę zmian i poprawek aktualizacji 1.05 do Cyberpunka 2077 znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Wydanie konsolowe jest dostępne (na PS4 waży ponad 17 GB), na PC fix pojawi się wkrótce.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cybeprunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna