Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 10:53

autor: Frozen

Cyberpunk 2077 grywalny w TPP dzięki fanowskiej modyfikacji

Osoby, którym przeszkadzało, że najnowszy tytuł studia CD Projekt RED za mało przypomina Wiedźmina 3, mają powód do radości. W sieci pojawił się mod wzbogacający grę Cyberpunk 2077 o widok trzecioosobowy.

W SKRÓCIE:
  • w sieci pojawił się mod, który pozwala na granie w Cyberpunka 2077 w widoku TPP;
  • mod jest we wczesnej fazie produkcji, przez co obecnie stanowi bardziej ciekawostkę, niż nowy sposób na ogrywanie najnowszego tytułu studia CD Projekt RED.

Jelle Bakker opublikował w sieci moda do pecetowej wersji gry Cyberpunk 2077, który umożliwia zmianę kamery z domyślnej pierwszoosobowej (FPP) na widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP, do tej pory dostępny wyłącznie podczas prowadzenia pojazdów). Modyfikacja jest we wczesnej fazie rozwoju, stąd wszelkie gwałtowne ruchy, ślizgi, czy uniki mogą powodować nienaturalne wykrzywianie się modelu postaci. Należy również pamiętać, że gra nie została stworzona z myślą o takiej kamerze, stąd np. niektóre sceny fabularne mogą odtwarzać się niepoprawnie, co w najgorszym przypadku może nawet uniemożliwić ukończenie tytułu.

Mod dostępny jest do pobrania na stronie Nexus Mods. Aby zadziałał, należy wcześniej ściągnąć i zainstalować narzędzie Cyber Engine Tweaks. Po poprawnym wgraniu modyfikacji w grze powinna pojawić się możliwość dowolnego przełączania się pomiędzy czterema dostępnymi kamerami (pierwszoosobową oraz trzema różnymi widokami TPP) za pomocą klawisza „B” na klawiaturze.

Cyberpunk 2077 ukazał się 10 grudnia 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. W przygotowaniu jest również aktualizacja dla konsol nowej generacji – PS5 i Xbox Series X/S. Tytuł dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing i napisy).

  1. Link do modyfikacji JB - TPP MOD WIP
  2. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  3. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  4. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  5. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  6. Wszystko o Cyberpunk 2077