Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 10:20

Hitman 3 zaskakuje rozmiarem; będą ulepszenia silnika

Gra Hitman 3 – oferująca także zawartość dwóch poprzednich odsłon – będzie wymagała około 100 GB na dysku konsoli lub komputera. Otrzymamy także poprawiony silnik graficzny. Źródłem informacji są wypowiedzi jednego z deweloperów na forum ResetEra.

W SKRÓCIE:

  1. Hitman 3 będzie potrzebował około 100 GB miejsca na dysku, oferując przy tym także zawartość dwóch poprzednich części;
  2. silnik graficzny gry został wzbogacony o obsługę funkcji Screen Space Reflections. Usprawnienia będą kompatybilne także ze starymi misjami.

Jeden z deweloperów ze studia IO Interactive poinformował w wątku na forum ResetEra, że nadchodząca gra Hitman 3 będzie wymagała około 100 gigabajtów miejsca na dysku komputera lub konsoli. To relatywnie niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że produkcja będzie również obejmowała dwie poprzednie odsłony trylogii.

Myślę, że wszyscy będą zadowoleni z faktu, że udało nam się znacznie zmniejszyć rozmiar gry. Wszystkie trzy gry, z całą zawartością, zajmą około 100 GB – czytamy.

Możemy też liczyć na poprawioną grafikę. Deweloperzy rozwinęli silnik graficzny, dodając do niego obsługę odbić SSR (ang. Screen Space Reflections). Warto przy tym zaznaczyć, że zmiany będzie można dostrzec ogrywając zarówno zawartość Hitmana 3, jak i misje znane z poprzednich części. Wiele powierzchni będzie teraz odbijało otoczenie, co powinno pozytywnie wpłynąć na atmosferę gry.

Unowocześniliśmy silnik o funkcję odbić w przestrzeni ekranu. Najlepsza rzecz? To jest wstecznie kompatybilne z dwiema poprzednimi grami w trylogii. Wiele powierzchni zostało ulepszonych – czytamy.

Hitman 3 zadebiutuje 20 stycznia tego roku na pecetach (w ramach Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X / S. Deweloperzy planują również wydanie dedykowane hybrydowemu Nintendo Switchowi, które pojawi się w późniejszym terminie (w tym przypadku na razie nie znamy konkretnej daty premiery) i będzie korzystało z chmury (zagramy za pośrednictwem streamingu).

  1. Hitman 3 – strona oficjalna