Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 09:46

autor: Aquma

Cyberpunk 2077 kolejny tydzień dzieli i rządzi na Steam

W minionym tygodniu Cyberpunk 2077 kolejny raz z rzędu zasłużył na miano najlepiej sprzedającego się produktu na Steamie. Gra radzi sobie świetnie pomimo trwającej zimowej wyprzedaży i kontrowersji związanych z glitchami oraz złym stanem technicznym.

W SKRÓCIE:

  1. Cyberpunk 2077 nadal zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się produktów na Steamie;
  2. gra dominuje w zestawieniu kolejny tydzień z rzędu, pomimo zimowej wyprzedaży i kontrowersji towarzyszących premierze.

Na Steamie pojawiła się lista najpopularniejszych produktów w minionym tygodniu. Pierwsze miejsce w zestawieniu nadal okupuje Cyberpunk 2077. Produkcja CD Projekt RED wyprzedziła m.in. Sea of Thieves (lokata 2.), Valve Index VR Kit (zestaw gogli do wirtualnej rzeczywistości od Valve, który znalazł się na pozycji trzeciej).

To imponujący wynik, jeśli zważyć na fakt, że gra rodzimego dewelopera zadebiutowała ponad trzy tygodnie temu. Co więcej, przed świętami Bożego Narodzenia na Steamie rozpoczęła się wyprzedaż Steam Winter Sale 2020, w ramach której w atrakcyjnych cenach można nabyć wiele ciekawych pozycji (Cyberpunk 2077 nie jest nią objęty). Warto przy tym nadmienić, że omawiane top 10 jest liczone w oparciu o wygenerowane przychody (m.in. stąd wysoka pozycja Valve Index VR Kit), co poniekąd ułatwia nowym tytułom znalezienie się na liście.

Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia. Poza pecetami gra jest dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X / S (w przypadku platform Sony obecnie wyłącznie w formie wydania fizycznego). Niestety, wydanie konsolowe mocno odstaje od wersji komputerowej pod względem jakości (z powodu bardzo złego stanu technicznego), co stało się źródłem dużych kontrowersji i przyczynkiem do złożeniu kilku pozwów zbiorowych wobec CD Projektu. Na szczęście dzieło polskiej firmy jest już łatane i obecnie działa zauważalnie lepiej niż w dniu premiery, choć przed deweloperami jeszcze sporo pracy – w styczniu i lutym mają ukazać się dwie duże aktualizacje.

Warto też wspomnieć o odbiorze Cyberpunka 2077 ze strony graczy – oceny na Steamie ponownie osiągnęły poziom 79/100, przy czym notę wystawiło już ponad 300 tys. osób. W ciągu ostatnich 24 godzin na platformie Valve grało w ten tytuł przeszło 212 tys. użytkowników – to rezultat dużo niższy od rekordowego miliona, ale nadal imponujący.

Steam – top 10 minionego tygodnia

#

Produkt:

1.

Cyberpunk 2077

2.

Sea of Thieves

3.

Valve Index VR Kit

4.

Rust

5.

Hades

6.

Raft

7.

Phasmophobia

8.

Grand Theft Auto V

9.

Red Dead Redemption 2

10.

Counter-Strike: Global Offensive – Operation Broken Fang

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Cybeprunk 2077 – poradnik
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna