Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2021, 11:42

NieR Automata - ostatni sekret gry odkryty po latach poszukiwań

Wreszcie odkryto ostatni sekret w grze NieR: Automata. To nietypowy cheat wymagający wykonania skomplikowanej sekwencji ruchów.

Prawie cztery lata po premierze NieR: Automata udało się wreszcie odnaleźć ostatni sekret w grze. Lance McDonald odkrył cheata, pozwalającego po pokonaniu pierwszego bossa przeskoczyć od razu do finału gry i odblokować tryby bonusowe. Co ważne, nie jest to żaden błąd. Ta opcja została celowo przygotowana przez deweloperów. Jej aktywacja wymaga wykonania we właściwym miejscu określonej serii ataków i manewrów.

Reżyser i scenarzysta gry, Yoko Taro, w lutym 2018 roku zdradził, że fani znaleźli wszystkie sekrety poza jednym. Teraz twórca potwierdził odkrycie McDonalda, a oficjalne konto Twitter serii NieR poinformowało, że właśnie o ten sekret chodziło.

Przypomnijmy, że NieR: Automata zadebiutowało na rynkach zachodnich w marcu 2017 roku. Początkowo gra dostępna była tylko na PC i PS4, ale rok później doczekała się także wydania na Xboksa One. Projekt okazał się zaskakująco dużym sukcesem. Według serwisu Metacritic edycja na PS4 uzyskała średnią ocen na poziomie 88%, a w przypadku wydania PC jest to 84%. Tytuł bardzo spodobał się również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.0/10.

Równie imponujące są wyniki finansowe NieR: Automata. Kilka dni temu twórcy pochwalili się, że sprzedaż gry przekroczyła pięć milionów egzemplarzy. Taki wynik czyni produkcję zdecydowanie największym przebojem w dorobku japońskiego studia PlatinumGames.

Fani serii wkrótce otrzymają nowy zestaw sekretów do odnalezienia. W tym roku ukaże się bowiem NieR Replicant ver.1.22474487139..., czyli odświeżona wersja poprzedniej odsłony cyklu. Nie będzie to prosty remaster. Gra ma także zaoferować dodatkowe postacie, wątki i zakończenia.

  1. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie
  2. Oficjalna strona gry

Jeśli dopiero myślicie o rozpoczęciu przygody z pecetową wersją NieR: Automata, to warto abyście wcześniej zainstalowali dwa mody. Pierwszym z nich jest FAR (Fix Automata Resolution), który ulepsza wydajność i stabilność silnika, a drugim NieR Automata Texture Pack, oferujący poprawione tekstury w grze.

  1. FAR (Fix Automata Resolution) - pobierz moda
  2. NieR Automata Texture Pack - pobierz moda