Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2020, 09:12

NieR Automata - sprzedaż przekroczyła 5 mln. Gra otrzyma komiksową adaptację

Firma Square Enix i zespół PlatinumGames ogłosiły, że sprzedaż NieR: Automata przekroczyła 5 mln egzemplarzy. Z tej okazji zapowiedziano także komiksową adaptację gry.

Firma Square Enix ma powody do zadowolenia. Wydawca pochwalił się, że NieR: Automata rozeszło się już w ponad pięciu milionach egzemplarzy. To zdecydowanie największy przebój w dorobku japońskiego studia PlatinumGames.

W maju ubiegłego roku informowano o przekroczeniu progu 4 mln egzemplarz, a trzy miesiące temu chwalono się wynikiem 4,85 mln. Gra wciąż znajduje więc nowych nabywców.

Przypomnijmy, że NieR: Automata ukazało się na rynkach zachodnich w marcu 2017 roku, w wersjach na pecety oraz PlayStation 4. Rok później produkcja trafiła także na Xboksa One. Gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – według serwisu Metacritic edycja na PS4 uzyskała średnią ocen na poziomie 88%, a w przypadku wydania na PC jest to 84%. Projekt jeszcze bardziej przypadł do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.0/10.

Ogłaszając najnowsze wyniki sprzedaży, zapowiedziano również mangę, stanowiącą adaptację fabuły gry. Rysownikiem będzie Megumi Soramichi, znany z takich komiksowych serii jak Chivalry of a Failed Knight czy Zombieland Saga.

Manga nie jest jedyną atrakcją, na którą mogą czekać fani marki. Kilka dni temu ogłoszono, że 18 lutego 2021 roku w Japonii wystartuje mobilna gra NieR Re[in]carnation. Z tej okazji w NieR: Automata odbędzie się event promujący premierę tej produkcji, choć na razie nie wiadomo, czy w zabawie będą mogli wziąć udział również posiadacze anglojęzycznych wersji gry.

Na przyszły rok planowana jest także premiera NieR Replicant ver.1.22474487139..., czyli zremasterowanej i rozszerzonej wersji poprzedniej odsłony cyklu.

Ulepszanie pecetowej wersji NieR: Automata.

NieR: Automata na PC to ogólnie przyzwoita konwersja, ale ma kilka poważnych wad. Co gorsza, od premiery gry nie ukazał się do niej nawet jeden patch. Biorąc pod uwagę fakt, że tytuł ma już trzy lata, raczej nie mamy co liczyć na oficjalne aktualizacje. Na szczęście najpoważniejsze niedoróbki można poprawić za pomocą modów.

Najważniejszą modyfikacją jest FAR (Fix Automata Resolution). Ulepsza ona wydajność i stabilność silnika, jak również eliminuje błąd powodujący, że gra czasem źle ustawia rozdzielczość. Warto także zainstalować projekt NieR Automata Texture Pack, czyli fanowską paczkę ulepszającą większość słabych tekstur.

  1. FAR (Fix Automata Resolution) - pobierz moda
  2. NieR Automata Texture Pack - pobierz moda
  1. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie
  2. Oficjalna strona gry