Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka NieR Re[in]carnation (AND)
OkładkaNieR Re[in]carnation (AND)

NieR Re[in]carnation

NieR Reincarnation

Mobilny spin-off japońskiej serii gier action RPG, w skład której wchodzi m.in. uznane NieR: Automata. Za powstanie NieR Re[in]carnation odpowiada studio Applibot, zaś wydaniem zajęła się firma Square-Enix.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | zagraj za darmo | postapokalipsa | jRPG | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NieR Re[in]carnation Premiera

28lip2021

iOS AND

producent: Applibot wydawca: Square Enix Strona oficjalna

E3 2021

NieR Re[in]carnation to pierwsza mobilna (free-to-play) odsłona popularnego cyklu japońskich RPG-ów akcji, w skład którego wchodzą m.in. NieR Replicant, NieR Gestalt oraz Nier: Automata. Produkcję opracowało zlokalizowane w Tokio studio Applibot, mające na koncie takie tytuły jak Gangroad Joker, Grimoire A: School of Wizards czy Seven's Code. Należy jednak podkreślić, że twórca serii, Yoko Taro, również bierze aktywny udział w kreowaniu odsłony. Ponadto przy projekcie pracuje również inny weteran serii, Keiichi Okabe, który zajmuje się tworzeniem ścieżki dźwiękowej do tytułu.

Cykl NieR jest spin-offem marki Drakengard, uznając za kanon piąte zakończenie pierwszej części tej serii. NieR Re[in]carnation prezentuje ponurą wizję przyszłości, w której na Ziemi z cywilizacji ludzkiej pozostały tylko ruiny.

Fabuła

Gra zabiera nas w bliżej nieokreśloną przyszłość. Protagonistka budzi się w nieznanym sobie miejscu pełnym ruin i lochów. Okazuje się, że dziewczyna cierpi na amnezję. Chcąc się dowiedzieć czegoś więcej o swojej przeszłości, wyrusza w podróż po tajemniczym świecie, który ją otacza. Towarzyszy jej przypominająca ducha istota nazywająca siebie Mama, która wydaje się dużo wiedzieć.

Mechanika

NieR Reincarnation odeszło od zręcznościowego modelu walki, który towarzyszy serii od lat. Potyczki odbywają się w sposób zbliżony do tego znanego z gatunku jRPG. Dwie drużyny stają naprzeciwko siebie, a walka polega na wybraniu odpowiedniego skilla z menu. Użycie umiejętności jest uwarunkowane czasem ich odnowienia.

W trakcie podróży natrafiamy na towarzyszy. Maksymalnie nasza drużyna może liczyć trzech członków. Posiadają oni unikatowe umiejętności, dodatkowo mogą korzystać ze skilli przypisanych do broni. Każda postać może mieć kilka rodzajów oręża – jeden główny i dwa poboczne. Ponadto bohater ma możliwość przypisania sobie przed walką stworka (taki chowaniec), który raz na potyczkę wspiera drużynę buffami lub innymi specjalnymi umiejętnościami.

Cechą charakterystyczną tytułu jest bardzo mocne rozgraniczenie rozgrywki na dwie części. Etap eksploracyjny dzieje się w czasie rzeczywistym dla protagonistki. Pozwala nam swobodnie zwiedzać bez obawy o walki. Wyraźnie oddzielonym od warstwy eksploracyjnej jest element potyczek – te odbywają się w ramach zgłębiania wspomnień bohaterki.

Poza głównym wątkiem fabularnym gra daje nam okazję zbadać różne dodatkowe tryby. Możemy poznać historie poboczne, postarać się zajść jak najdalej w głąb lochu, zmierzyć się z codziennym wyzwaniem itp. Niestety czynności te są ograniczone przez współczynnik naszej wytrzymałości.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę wizualną, z okazjonalnymi etapami 2D, która wiernie odtwarza unikalny klimat cyklu NieR.

Tytuł oferuje mikropłatności. System ten przypomina sposób monetyzacji znany z Puzzles & Dragons. Dzięki walucie premium możemy np. zwiększyć szanse na pozyskanie rzadkiej broni o wysokim poziomie.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe NieR Re[in]carnation: 18+

iOS
AND