Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2020, 10:21

NieR Replicant – poprzednik Nier Automata powróci w ulepszonej formie

Nadchodzi NieR Replicant ver.1.22474487139…, czyli ulepszona i rozszerzona wersja klasycznej gry studia Cavia. Zapowiedziano także mobilny spin-off marki oraz poinformowano, że sprzedaż Nier: Automata przekroczyła 4,5 mln egzemplarzy.

NieR Replicant – poprzednik Nier Automata powróci w ulepszonej formie - ilustracja #1
Twórcy mają nadzieję na premierę w tym roku.
W skrócie:
  1. ulepszona wersja NieR Replicant zmierza na PC, XONE i PS4;
  2. zapowiedziano mobilny spin-off NieR Re[in]carnation;
  3. sprzedaż Nier: Automata przekroczyła 4,5 mln egzemplarzy.

Zapowiedziano projekt NieR Replicant ver.1.22474487139…, czyli ulepszoną i rozbudowaną wersję RPG-a akcji NieR Replicant autorstwa japońskiego studia Cavia. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie twórcy nie są w stanie podać planowanej daty premiery, ale będąca wydawcą gry firma Square Enix ma nadzieję, że nastąpi ona w tym roku, aby uświetnić dziesiąte urodziny pierwowzoru.

Autorzy podkreślają, że NieR Replicant ver.1.22474487139… nie jest remasterem ani remakiem, a ulepszoną wersją oryginału. Gra otrzyma dodatkowe elementy, w tym nowe postacie niezależne i świeże wątki. Możliwe, że pojawią się również niedostępne wcześniej alternatywne zakończenia. Celem twórców jest opracowanie projektu, który będzie interesujący nawet dla weteranów pierwowzoru. Ponadto wszystkie kwestie audio i muzyka zostaną nagrane od nowa.

Nad NieR Replicant ver.1.22474487139… pracuje studio Toylogic, ale ludzie z PlatinumGames, w tym projektant Takahisa Taura, są mocno zaangażowani w produkcję.

Powrót do NieR Replicant nie jest specjalnym zaskoczeniem. Platinum Games pochwaliło się właśnie, że sprzedaż kontynuacji, czyli Nier: Automata, przekroczyła 4,5 mln egzemplarzy. Wielu graczy jest więc zainteresowanych zapoznaniem się z historią poprzedniej części cyklu.

NieR Replicant ver.1.22474487139… nie jest jedyną atrakcją, na którą mogą czekać fani marki. Square Enix zapowiedziało również mobilną grę NieR Re[in]carnation. Na razie informacje na jej temat są bardzo skromne. Wiemy, że zmierza na systemy iOS i Android, a deweloperem odpowiedzialnym za ten projekt jest studio Applibot.

  1. NieR Replicant ver.1.22474487139… - strona oficjalna gry
  2. NieR Re[in]carnation – strona oficjalna gry