Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2020, 10:10

autor: Serek

Dziś premiera Mount and Blade 2 Bannerlord we wczesnym dostępie [aktualizacja]

Gra Mount & Blade II: Bannerlord trafiła do wczesnego dostępu. Produkcja oferuje kampanię fabularną oraz scenariusze dla pojedynczego gracza, a także kilka trybów do wspólnej zabawy w sieci.

Dziś premiera Mount and Blade 2 Bannerlord we wczesnym dostępie [aktualizacja] - ilustracja #1
Kiedy przymusowy pobyt w domu zmienia się w długie godziny w M&B2.

Aktualizacja

Mount & Blade II: Bannerlord jest już dostępne we wczesnym dostępie na platformie Steam. Produkcja kosztuje 179,99 zł, ale przez najbliższe dwa tygodnie możecie ją zgarnąć w promocyjnej cenie 161,99 zł (lub nawet 143,99, jeśli posiadacie jakikolwiek tytuł z serii w bibliotece).

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE:
  1. Mount & Blade II: Bannerlord trafi do wczesnego dostępu już dziś o godzinie 12:00 czasu polskiego.
  2. Nie znamy oficjalnej polskiej ceny, ale możemy założyć, że tytuł będzie kosztował około 190-200 złotych.
  3. Produkcja zaoferuje kampanię oraz pojedyncze scenariusze, a także tryby dla wielu graczy.

Wygląda na to, że fani sandboksowej, quasi-średniowiecznej serii wreszcie mają powody do radości - już dziś Mount & Blade II: Bannerlord trafi do wczesnego dostępu na platformie Steam. Stanie się to o godzinie 12:00 czasu polskiego. Już na wstępie warto zaznaczyć, że pierwotnie miało to nastąpić 31 marca, ale niespełna tydzień temu studio TaleWorlds ogłosiło, że zagramy dzień wcześniej.

Jaką zawartość przygotowano dla graczy, którzy zdecydują się na zakup produkcji we wczesnym dostępie? Zwolennicy samotnej zabawy pewnie ucieszą się z możliwości ogrania kampanii fabularnej oraz pojedynczych starć na własnych zasadach. Jeśli chodzi o atrakcje sieciowe, to zagramy w jednym z czterech trybów oferowanych już w ramach ostatnich beta-testów. Są nimi Kapitan, Oblężenie, Potyczka oraz Drużynowy Deathmatch.

Chociaż nie znamy jeszcze oficjalnej polskiej ceny produkcji, to w jednym z wcześniejszych komunikatów od twórców znalazła się informacja, że tytuł będzie kosztował 49,00 dolarów/49,99 euro/39,99 funtów. Można więc założyć, że w Polsce zapłacimy około 200 złotych. Produkcję będzie można zakupić na platformach Steam oraz Epic Games Store, a także na oficjalnej stronie wydawcy.

Bannerlord jest najnowszą odsłoną nietuzinkowego i szalenie popularnego w Polsce cyklu Mount & Blade, który jest ciekawym połączeniem RPG-a oraz strategii. Produkcje z tej serii oferują sporą swobodę i nie narzucają graczowi konkretnego stylu gry. Prawdopodobnie za to pokochały je tysiące użytkowników.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Premiery gier - w jakie nowe gry zagramy w marcu 2020
  3. Mount & Blade II: Bannerlord na Steamie