Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2020, 15:23

autor: Entelarmer

Mount and Blade 2: Bannerlord trafi do wczesnego dostępu dzień wcześniej

Studio TaleWorlds poinformowało o zmianie terminu debiutu Mount & Blade 2: Bannerlord w ramach Wczesnego dostępu Steama. Wyczekiwana produkcja trafi na platformę firmy Valve dzień wcześniej, niż zapowiadano.

Mount and Blade 2: Bannerlord trafi do wczesnego dostępu dzień wcześniej - ilustracja #1
Od przyszłego tygodnia fani Mount & Blade nie będą mogli narzekać na przymusowy pobyt w domu.

Za cztery dni mieliśmy doczekać się debiutu Mount & Blade II: Bannelord w ramach wczesnego dostępu. „Mieliśmy”, bowiem twórcy zdecydowali się nieco zmienić swoje plany. Na szczęście nie chodzi tu o kolejne opóźnienie po prawie ośmiu latach oczekiwania. Studio TaleWorlds postanowiło, że jego najnowsze dzieło będzie dostępne na Steamie nieco wcześniej, bo już 30 marca o godzinie 11:00 czasu polskiego. Ponadto, mając na uwadze obecną sytuację, zespół zdecydował się obniżyć cenę gry o 10% na dwa tygodnie po premierze. Co więcej, posiadacze dowolnej odsłony serii Mount & Blade otrzymają dodatkowy rabat 10% w wybranych sklepach cyfrowych.

Twórcy podali też, czego możemy spodziewać się po wczesnym dostępie. Dla miłośników samotnej zabawy przewidziano zarówno kampanię, jak i możliwość toczenia pojedynczych starć na własnych zasadach. Z kolei atrakcje sieciowe uwzględniają cztery tryby dostępne w ramach ostatnich beta-testów: Kapitana, Oblężenie, Potyczkę oraz Drużynowy deathmatch. Autorzy zamierzają dodawać kolejne elementy, jak również wprowadzać niezbędne poprawki, czy to techniczne (czytaj: usuwające błędy), czy też w balansie rozgrywki. Zaznaczamy, że choć studio przewiduje polską wersję językową, na premierę będzie ona jeszcze niedostępna.