Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2020, 10:41

Mount and Blade 2: Bannerlord z datą premiery wczesnego dostępu

Fani symulatora średniowiecznego lorda od studia TaleWorlds mogą już zacierać ręce, gdyż Mount & Blade II: Bannerlord otrzymał oficjalną datę premiery we wczesnym dostępie. W tytuł zagramy pod koniec marca.

W skrócie

 • Mount & Blade II: Bannerlord zostanie wydany we wczesnym dostępie 31 marca 2020 r.
 • Gra będzie kosztować 49,99 dolara/49,99 euro/39,99 funta – oficjalna cena w złotówkach jeszcze nie jest znana, ale musimy przygotować w portfelu jakieś 190-200 zł.
 • Produkcja na premierę nie będzie dostępna po polsku, jedynym wspieranym językiem jest angielski.
 • Tytuł trafi na PC, będzie go można zakupić na Steamie, Epic Games Store bądź na oficjalnej stronie dewelopera.

Niedawno pisaliśmy o tym, że datę startu wczesnego dostępu Mount & Blade II: Bannerlord możemy poznać na dniach i twórcy dotrzymali słowa. TaleWorlds poinformowało, że gra trafi do dystrybucji już 31 marca 2020 roku. Produkcja będzie kosztować 49,99 dolara/49,99 euro/39,99 funta, oficjalna cena w złotówkach nie jest jeszcze znana, jednak należy się przygotować na wydatek ok. 190-200 zł. Póki co gra wyjdzie jedynie w angielskiej wersji językowej; czy i kiedy w nasze ręce trafi spolszczenie tytułu – nie wiadomo, choć poprzednie odsłony cyklu doczekały się polskich wersji, więc jest nadzieja. Póki co grę będzie można kupić jedynie na Steamie, Epic Games Store lub na oficjalnej stronie wydawcy TaleWorlds. W krótkim oświadczeniu deweloperzy również obiecują, że bliżej premiery tytułu zdradzą, czego możemy się spodziewać po wersji z wczesnego dostępu.

Przyjechaliśmy tu po grę i bez niej nie odjedziemy! - Mount and Blade 2: Bannerlord z datą premiery wczesnego dostępu - wiadomość - 2020-02-20
Przyjechaliśmy tu po grę i bez niej nie odjedziemy!

Mount & Blade II: Bannerlord jest najnowszą odsłoną serii Mount & Blade. Gry z tego cyklu to nietuzinkowe połączenie RPG oraz strategii. Znane są one z 2 rzeczy – z tego, że długo powstają oraz z ogromnej liczby modów, które potrafią zmieniać zabawę na setki różnych sposobów. W serii wcielamy się w rolę średniowiecznego lorda żyjącego w fikcyjnej krainie Calradia. Kontynent został podzielony pomiędzy walczące o dominację królestwa. Gra nie narzuca nam stylu gry – możemy być siejącym strach bandytą, szanowanym kupcem, wiernym królowi lordem, a jeżeli zechcemy, to sami możemy sięgnąć po władzę królewską.

A może by tak rzucić to wszystko i pojechać w Bieszczady? - Mount and Blade 2: Bannerlord z datą premiery wczesnego dostępu - wiadomość - 2020-02-20
A może by tak rzucić to wszystko i pojechać w Bieszczady?

Rozgrywka dzieli się na 2 fazy. W trybie mapy świata podróżujemy pomiędzy miastami, wioskami i innymi ciekawymi punktami. Po drodze napotykamy postaci zamieszkujące krainę i wchodzimy z nimi w interakcje. Jest również tryb bitwy, w którym osobiście przejmujemy kontrolę nad stworzoną przez nas postacią i stajemy do walki. Podczas potyczek towarzyszą nam najęci wojownicy, którym możemy wydawać rozkazy.

Zalecane wymagania:

 • System operacyjny: Windows 10 (64 bit)
 • Procesor: Intel Core i5-96000K/AMD Ryzen 5 3600X lub lepszy
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 580 (lub lepsza)
 • Wolne miejsce na dysku: 60 GB

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 7 (64 bit)
 • Procesor: Intel Core i3-8100/AMD Ryzen 3 1200 lub lepszy
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7850 (lub lepsza)
 • Wolne miejsce na dysku: 60 GB

Oczywiście należy pamiętać, że przedstawione powyżej wymagania mogą ulec zmianie w trakcie rozwoju tytułu.