Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 12:04

autor: Konrad "Medium" Kaczmarczyk

Co nas czeka na targach gamescom 2015

Już za kilka dni rozpoczną się tegoroczne targi gamescom, na których deweloperzy gier ukażą swoje najnowsze produkcje. Atrakcji nie będzie brakować, więc warto zainteresować się planowanymi pokazami.

gamescom 2015 – kilka informacji i ciekawostek - gamescom 2015 – kilka informacji i ciekawostek - wiadomość - 2015-08-03
gamescom 2015 – kilka informacji i ciekawostek

Targi gamescom odbywające się co roku w Kolonii w Niemczech zbliżają się wielkimi krokami. Już za dwa dni (t.j. 5 sierpnia) organizatorzy otworzą drzwi dla specjalnych gości, a kolejnego ranka (t.j. 6 sierpnia) przywitają wszystkich, którzy zdecydowali się odwiedzić jedną z największych growych imprez świata i zakupili swój bilet wstępu. Całość potrwa do 9 sierpnia, więc będziecie mieli czas na sprawdzenie atrakcji, jakie przygotowali dla Was producenci gier wideo, a tych nie zabraknie. Obecność na tegorocznych targach potwierdziła większość firm liczących się w branży elektronicznej rozrywki. Z szerokiego wachlarza deweloperów możemy wymienić np. Microsoft, Sony, Blizzarda, Electronic Arts czy Ubisoft. Zajrzyjcie więc do poniższej listy, w której zamieścimy kilka ciekawostek na temat tego, jakie atrakcje zostaną udostępnione podczas targów gamescom 2015.

  • Podczas imprezy odbędą się dwie konferencje: Microsoft - 4 sierpnia o godzinie 16:00 (czasu polskiego) i Electronic Arts - 5 sierpnia o godzinie 10:00 (czasu polskiego).
  • Brak konferencji Sony. Oczywiście japoński gigant pojawi się w Niemczech, aby promować swoje konsole i gry, ale w tym roku odpuści organizację pokazu. Powodem może być krótki odstęp czasu pomiędzy imprezą gamescom i Electronic Entertainment Expo (E3). Jednak atrakcji nie będzie brakować, a jedną z nich ma być rozgrywany na żywo fragment gry Horizon: Zero Dawn. Co prawda deweloperzy trafią w te same rejony zaprojektowanego świata, co podczas E3, ale tym razem sami chwycą pada w dłoń i ukażą rozgrywkę w czasie rzeczywistym.
  • Blizzard z 500 standami, gdzie uczestnicy targów będą mogli zagrać w takie gry jak: Heroes of Storm, Hearthstone, StarCraft 2: Legacy of the Void, Overwatch czy World of Warcraft: Warlords of Draenor.
  • Square Enix również przygotowało szereg produkcji, które będą promowane w trakcie imprezy. Mowa o takich pozycjach jak: Final Fantasy XIV: Heavensward, Hitman, Deus Ex: Mankind Divided czy Just Cause 3. Dodatkowo możemy spodziewać się nowych zapowiedzi, więc warto uważnie śledzić ich poczynania.
  • W przeciwieństwie do konkurencji Microsoft nie zamierza ustąpić pola w Niemczech. Dzięki temu zainteresowani będą mogli obejrzeć konferencję firmy, na której pojawią się m.in.: Halo 5: Guardians, Forza Motorsport 6 czy Rise of the Tomb Raider. Oczywiście wszyscy fani trzymają również mocno kciuki za zapowiedzi nowych pozycji.
  • Nie zabraknie także firmy Electronic Arts, która w trakcie swojej konferencji ukaże kilka ciekawych produkcji. Wśród nich znajdą się m.in.: Star Wars Battlefront, Need for Speed, Unravel czy Mirror's Edge Catalyst. Warto wspomnieć, że firma zadeklarowała 3 nowe pozycje, które zadebiutują spod ich szyldu w okresie od 1 do 31 marca 2016 roku. Jedną z nich jest Unravel, a dwie pozostałe są na tę chwilę nieznane. Możliwe więc, że swoje asy z rękawa Electronic Arts wyciągnie właśnie podczas imprezy gamescom.
  • Na targach zagramy również w najnowsze produkcje Ubisoftu. Jeżeli pojawicie się na imprezie, to otrzymacie możliwość przetestowania: Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Assassin’s Creed: Syndicate, Tom Clancy's The Division, For Honor, Just Dance 2015 oraz Trackmania Turbo.

W serwisie IGN znajdziecie listę gier, które zawitają do Kolonii. Ktoś z Was planuje wyjazd na tegoroczną imprezę Gamescom?