Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2018, 12:23

Brak Borderlands 3 na E3, prezentacja Alibi w Rainbow Six: Siege i inne wieści

Dziś piszemy o prawdopodobnej nieobecności Borderlands 3 na targach E3 2018, prezentacji włoskiej operatorki Alibi w Rainbow Six: Siege, planach przeniesienia pierwszej gry z serii Guilty Gear na PC, PS4 i Switcha oraz przejęciu studia Cyanide (tworzącego Call of Cthulhu) przez Bigben Interactive. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gearbox bez prezentacji Borderlands 3 na E3 2018?

Fani zabiliby za każdy strzępek nowej informacji o serii. - Brak Borderlands 3 na E3, prezentacja Alibi w Rainbow Six: Siege i inne wieści - wiadomość - 2018-05-17
Fani zabiliby za każdy strzępek nowej informacji o serii.

E3 2018 za pasem, a jeden z wydawałoby się pewniejszych tytułów podobno ma schować głowę w piasek. Od wielu, wielu miesięcy podejrzewamy, że Gearbox Software musi pracować nad kolejną grą z serii Borderlands. Po średnio udanym Battleborn takie plany zapowiadał sam Randy Pitchford, z dem technologicznych wynikało, że prace posuwają się do przodu, a w planach wydawniczych Take-Two Interactive widniał „duży tytuł od firmy 2K” (wydawcy Gearbox) na 2018 rok.

Cóż z tego, jeśli na konferencji prasowej przedstawiciel producenta zapewnił dziennikarzy, że marka Borderlands nie pojawi się na tegorocznej edycji największych targów gier tego roku (via shacknews.com). Oczywiście trzeba brać takie zapewnienie z dozą sceptycyzmu. Wyciek danych z kanadyjskiego oddziału sklepu Walmart może sugerować, że sklepy przygotowują się na zbieranie zamówień przedpremierowych tej gry. Z drugiej strony, może twórcy rzeczywiście mają innego asa w rękawie na E3 albo chcą wykorzystać mechaniki znanej serii, tworząc zupełnie nowe IP?

Rainbow Six: Siege – zapowiedź Alibi

Strzelanka Rainbow Six: Siege żyje ostatnio zapowiedzianą włoską operacją Para Bellum. Wcześniej firma Ubisoft podzieliła się szczegółami zmian i przedstawiła mapę Willa, a teraz nieco dokładniej prezentuje nową obronną operatorkę – Alibi – na krótkim materiale wideo. Oficjalne dane są zgodne z uprzednimi wyciekami i rzeczywiście ma ona używać hologramów własnej postaci w celu zmylenia strzelających do niej przeciwników. Jeśli jesteście zainteresowani historią postaci, to nieco więcej o przeszłości Włoszki w jednostce Raggruppamento Operativo Speciale i walce z mafijną rodziną Vinciguerra można przeczytać w tym miejscu.

Pełna prezentacja operacji Para Bellum odbędzie się zaś 19 i 20 maja na Twitch.tv, podczas finałów Pro League.

Guilty Gear zmierza na PC, PS4 i Switcha

Klasyki nie trzeba przedstawiać. - Brak Borderlands 3 na E3, prezentacja Alibi w Rainbow Six: Siege i inne wieści - wiadomość - 2018-05-17
Klasyki nie trzeba przedstawiać.

Firma Arc System Works podczas niedawnej transmisji na Twitchu zdradziła, że w ramach świętowania 20-lecia serii Guilty Gear pracuje nad portami pierwszego tytułu na platformy PC, PS4 oraz Switch. Klasyk wśród bijatyk 2D pojawił się na PS1 jeszcze w 1998 roku. Choć cyfrowa wersja obecna była od 2009 r. na PS3 oraz przenośnych konsolach PSP i PS Vita, to po raz pierwszy protoplasta długiej serii znajdzie się poza uniwersum sprzętów Sony. Jak na razie planowana data premiery nie jest znana.

Bigben Interactive przejęło twórców nowego Call of Cthulhu

Cyanide Studio, znane z brutalnej serii Blood Bowl i skradanek Styx, doczekało się nowych właścicieli. Firma pracująca obecnie nad obiecującymi projektami Call of Cthulhu i Werewolf: The Apocalypse została zakupiona przez koncern Bigben Interactive, który informuje o tym fakcie w notce prasowej. Niemała suma 20 milionów euro zapewniła francuskiemu wydawcy sporo ciekawych marek, choć nie wiadomo, które „zostały” z wcześniejszym współpracownikiem Cyanide – Focus Home Interactive. Co więcej, udziały w Bigben posiada np. Vincent Bollore – właściciel firmy Vivendi, która ostatnio zrezygnowała z wrogiego przejęcia koncernu Ubisoft. Być może właśnie w ten sposób biznesmen próbuje odbić sobie ostatnią porażkę.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Shin Megami Tensei: Liberation Dx2
 2. Quantum Replica
 3. Horizon Chase Turbo
 4. Shaq Fu: A Legend Reborn
 5. Monster Prom
 6. Steam: Rails to Riches
 7. Imperium w 8 minut
 8. Etherborn
 9. Through the Darkest of Times
 10. Omensight
 11. Islands of Nyne: Battle Royale
 12. Lake Ridden

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Rage 2 zwiastun aktorski
 2. Zarya-1 zwiastun #1
 3. Through the Darkest of Times zwiastun #1
 4. The Day Online zwiastun #1
 5. Sparkle ZERO zwiastun #1
 6. Soviet Lunapark VR zwiastun #1
 7. Romance of the Three Kingdoms: The Legend of CaoCao zwiastun na premierę
 8. La-Mulana 2 zwiastun #1
 9. The Horus Heresy: Legions cinematic
 10. Hero Hunters zwiastun na premierę
 11. Etherborn zwiastun #1
 12. Death's Gambit zwiastun z datą premiery
 13. Cotrio zwiastun na premierę
 14. Asphalt 9: Legends zwiastun #1
 15. Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux zwiastun #1