Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lake Ridden (PC)

Lake Ridden PC

Gra przygodowa FPP nastawiona na rozwiązywanie złożonych zagadek. W produkcji wcielamy się w trzynastoletnią Marie, która udaje się z młodszą siostrą i jej przyjaciółmi na biwak do lasu. Podczas drugiej nocy dochodzi do kłótni i młodsza z dziewcząt znika.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka Lake Ridden (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10maja2018

10maja2018

Steam

Lake Ridden to pierwszoosobowa gra przygodowa na platformę PC przygotowana przez niezależne studio Midnight Hub. To kilkuosobowa ekipa ze Szwecji, dla której jest to pierwszy projekt pod tym szyldem. Poszczególni deweloperzy mają jednak spore doświadczenie, gdyż pracowali wcześniej dla takich firm jak Mojang, Paradox czy Tarsier Studios.

Fabuła

Jest rok 1988. Gracze wcielają się w trzynastoletnią Marie, która wraz z młodszą siostrą i jej przyjaciółmi udaje się na ostatni wakacyjny biwak w lesie w amerykańskim stanie Maine w Nowej Anglii. Na początku nic nie zwiastuje problemów, ale podczas drugiej nocy dochodzi do kłótni i siostra ucieka w głąb lasu. Od razu postanawiamy ją odszukać i przeprosić, ale zamiast niej znajdujemy zapomnianą wioskę, która przysporzy nam wielu dodatkowych problemów.

Mechanika

Lake Ridden to gra skupiająca się na dwóch aspektach – historii oraz zagadkach. Fabułę odkrywamy przez rozwiazywanie napotkanych zagadek oraz znajdywanie rozmaitych przedmiotów, np. notesu siostry czy jej plecaka. Łamigłówki są zróżnicowane: czasami wystarczy tylko odszukać odpowiedni przedmiot, ale w innych przypadkach musimy już przeprowadzić małe śledztwo czy też nawiązać kontakt z byłymi mieszkańcami wioski. Szybko bowiem okazuje się, że nie jest ona opustoszała i skrywa mroczną tajemnicę.

Kwestie techniczne

Lake Ridden, choć nie jest horrorem, może się pochwalić niepokojącym klimatem. Budowany jest on przez skromne udźwiękowienie, przez większość czasu ograniczające się do odgłosów lasu. Dodatkowo na atmosferę wpływa fakt, że rozgrywka odbywa się w nocy, a mroczne zakamarki rozjaśnia nam jedynie słabe światło latarki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Lake Ridden

Wymagania wiekowe Lake Ridden

16+

Wymagania sprzętowe Lake Ridden

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-3570K 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-2100T 2.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit