Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2018, 09:53

autor: Movis

Rainbow Six: Siege – zapowiedź operacji Para Bellum

Firma Ubisoft przygotowuje się do startu kolejnego sezonu i operacji Para Bellum w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. W centrum uwagi są Włochy, a do gry dołączy dwójka operatorów z obronnymi zdolnościami w pakiecie z mapą w winnicy. Na serwerach eksperymentalnych testowane są zaś najnowsze zmiany w rozgrywce.

Strzelanka Tom Clancy's Rainbow Six: Siege zdecydowanie zamierza pozostać na rynku jeszcze przez dłuższy czas. Gra ma już podobno ponad 30 milionów użytkowników, a w ostatnim czasie cieszyła się dużym wzięciem przez implementację ciekawego trybu kooperacyjnego Outbreak. Po udanym sezonie pierwszym roku trzeciego nadchodzi jednak pora na ciąg dalszy.

Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny… - Rainbow Six: Siege – zapowiedź operacji Para Bellum - wiadomość - 2018-05-08
Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny…

W oficjalnej informacji firma Ubisoft przybliża operację Para Bellum, „dziejącą się” we Włoszech. Jako że informacje o operatorach wyciekły jeszcze w marcu, przypomnijmy, że drugi sezon wprowadzi dwójkę obrońców – Alibi oraz Maestra. Kobieta najprawdopodobniej będzie korzystała z gadżetu tworzącego hologramy, a brodaty „mistrz” będzie miał możliwość zalania agresorów falą ognia zaporowego. Załączona w zapowiedzi fotografia prezentuje zaś bohaterów na tle pokaźnego pola pszenicy i budynku przypominającego winnicę. Ceglana budowla najprawdopodobniej stanie się najnowszym polem walki operatorów.

Twórcy przy okazji przypominają o kilku nowościach, które już można sprawdzać na serwerach testowych. Nowy gadżet wywiadowczy to pancerna kamera, oddana do dyspozycji niektórych obrońców. Zmyślne urządzenie nie może zostać zestrzelone en face, widzi przez granaty dymne i zaznacza przeciwników na jaskrawy żółty kolor (podobnie jak celownik Glaza). Dużą zmianą jest przerobienie animacji operatorów, przeprowadzone, by nieco ujarzmić popularną ostatnio taktykę dropshottingu (zbliżanie celownika do oka i dramatyczne padanie na glebę jednocześnie). Odświeżenia doczekała się także mapa Klub, a drony Echo mogą też lepiej wspomagać drużynę nawet po śmierci tej postaci. Co więcej, testy dotyczą także świeżutkiego systemu Pick & Ban.

Choć mamy prawie kompletne informacje o „włoskich wakacjach” Siege, oficjalna prezentacja klasycznie została połączona z wydarzeniem e-sportowym. Wszystkich szczegółów dowiemy się podczas zaplanowanej na 19 i 20 maja transmisji finałów Pro League na Twitch.tv. Najprawdopodobniej zobaczymy na nich dwójkę nowych operatorów w akcji i przyjrzymy się ich umiejętnościom specjalnym.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege