Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2018, 17:07

autor: Movis

Włoscy operatorzy w Rainbow Six Siege, Nowa edycja Nintendo Switch i inne wieści

Dziś piszemy o filmiku z Rainbow Six Siege nieopatrznie zdradzającym nadejście dwojga włoskich operatorów (Alibi i Maestro), plotkach dotyczących ulepszonej edycji konsoli Nintendo Switch, prezentacji zaktualizowanej wersji silnika CryEngine i wynikach sondażu sprzętowego przeprowadzonego wśród posiadaczy gogli VR Oculus Rift. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rainbow Six Siege – wyciek zdradza dwoje włoskich operatorów

Holograficzne projekcje wydają się dość ekstrawagancką zdolnością. Nawet jak na Siege. - Włoscy operatorzy w Rainbow Six Siege, Nowa edycja Nintendo Switch i inne wieści - wiadomość - 2018-03-23
Holograficzne projekcje wydają się dość ekstrawagancką zdolnością. Nawet jak na Siege.

Strzelanka Tom Clancy's Rainbow Six: Siege bije kolejne rekordy popularności, a jej twórcy dodali ostatnio do rozgrywki następną paczkę postaci oraz zupełnie nowy tryb Outbreak w ramach operacji Chimera. Produkcja jest już wręcz znana ze słabego pilnowania swoich sekretów, więc kolejne informacje wykopane z plików gry nie powinny nikogo dziwić. Tym razem w serwisie Reddit pojawił się krótki filmik prezentujący dwoje operatorów z Włoch. Alibi to kobieta z interesującymi goglami taktycznymi (najprawdopodobniej jej umiejętność – „alibi” – będzie miała coś wspólnego z hologramami), a brodaty Maestro zaopatrzony jest w poważny kevlarowy pancerz i zapas amunicji do śrutówki (umiejętność nazwano zaś „barrage”, czyli ogień zaporowy – być może z widzianego kiedyś w plikach gry AA-12?).

Na razie materiał jest tylko niewinnym, nieoznaczonym plikiem w grze i nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone przez firmę Ubisoft. Wycieki dotyczące tego tytułu znane są jednak z morderczej precyzji i mało która zawartość nie została z czasem dodana do gry.

Maestro wygląda na po prostu zadowolonego z życia. - Włoscy operatorzy w Rainbow Six Siege, Nowa edycja Nintendo Switch i inne wieści - wiadomość - 2018-03-23
Maestro wygląda na po prostu zadowolonego z życia.

Nowa wersja konsoli Nintendo Switch coraz bliżej?

Plotki wskazują na kolejny ruch Nintendo? - Włoscy operatorzy w Rainbow Six Siege, Nowa edycja Nintendo Switch i inne wieści - wiadomość - 2018-03-23
Plotki wskazują na kolejny ruch Nintendo?

Nintendo Switch zadebiutował ponad rok temu i japońska firma po raz kolejny podbiła serca graczy świat swoim najnowszym projektem. Samo urządzenie sprawuje się obecnie bardzo dobrze, ale wiemy, że Ninny kocha wypuszczać na rynek ulepszone wersje swoich dawnych sprzętów, co widoczne jest choćby na przykładzie kolejnych wersji 3DS-a i 2DS-a. Najnowsze plotki sugerują, że Japończycy mogą pracować nad sprawniejszą edycją Switcha. Obecny na Twitterze domorosły koder pod pseudonimem plutoo przyjrzał się niedawnej aktualizacji systemowej 5.0.0 i znalazł w metainformacjach wspominkę o „Mariko” – czymś, co ma posiadać nową wersję SoC (System On Chip, układ scalony z kompletnym systemem elektroniki). Wskazywać by to mogło na przygotowania do reedycji flagowej konsoli koncernu w tym roku.

Firma Nvidia koduje nowy projekt jako t214 (odmianę superukładu Tegra X1). Inny specjalista – Mike Heskin – dodał do całej sprawy interesujący fakt. Układy Tegra biorą swe nazwy od superbohaterów Marvela (Logan, Erista itp.) Mariko Yashida w tym uniwersum była zaś w związku właśnie z Loganem, co wskazywać by mogło na „romans” planowany przez obie firmy. Wszystko pozostaje jednak na razie w sferze głębokich domysłów.

Nowa wersja CryEngine wygląda znakomicie

Podczas targów GDC 2018 firma Crytek zaprezentowała nowiutką wersję swojego silnika – CryEngine 5.5. Narzędzie zyskało ponad 260 poprawek, np. w systemie budowania terenu, zarządzania jednostkami, tworzenia obiektów w C# i pluginów dla poszczególnych platform sprzętowych. Graczy interesuje oczywiście głównie wygląd, którym możecie się raczyć w powyższym materiale i dodatkowym filmiku w tym miejscu. Dodatkowo wydaje się, że ciekawy plan licencyjny firmy (deweloperzy zaczną płacić za technologię dopiero po przekroczeniu progu 5 tys. dolarów zysku ze sprzedaży) działa całkiem nieźle.

Nvidia króluje wśród posiadaczy Oculus Rifta

Jaka maszyna typowo „ciągnie” Oculus Rifta? - Włoscy operatorzy w Rainbow Six Siege, Nowa edycja Nintendo Switch i inne wieści - wiadomość - 2018-03-23
Jaka maszyna typowo „ciągnie” Oculus Rifta?

Jak wiadomo, do przygody w wirtualnej rzeczywistości gracze zmuszeni są zainwestować w nie lada sprzęt. Ostatni sondaż sprzetowy firmy Oculus wskazuje zaś, że posiadacze Rifta zdecydowanie „stawiają na Zielonych”. 92,2% użytkowników posiada karty grafiki Nvidii, podczas gdy AMD wybrało jedynie 7,8% maniaków VR. Popularnymi modelami są GTX 1070 z 19,4% udziału, GTX 1080 z 17,3% i starzejący się już nieco GTX 970 z 10,5%. Duża część osób (ok. 42%) zadowala się też 8 GB RAM, choć zdarzają się i tacy, którzy nadal „hulają” na 6, a nawet 4 gigabajtach. Pamiętajmy, że nie daje to pełnego obrazu „typowego sprzętu do VR”, bo wedle danych Steama najnowsze edycje Oculus Rift i HTC Vive utrzymują dość podobny udział w rynku (ok. 47% vs. 45%).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Black Future '88
 2. Tales of Gaia
 3. RoboCraft Royale
 4. FortCraft
 5. One Finger Death Punch 2
 6. 9 Monkeys of Shaolin
 7. Earthfall
 8. Duelyst
 9. Reigns
 10. No More Heroes: Travis Strikes Again
 11. Dragon Ball FighterZ
 12. Overwatch

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. A Way Out zwiastun na premierę
 2. Overwatch zwiastun rozgrywki - Brigitte (PL)
 3. Overwatch zwiastun rozgrywki - Brigitte
 4. South Park: The Fractured But Whole - Od zmierzchu do Casa Bonita zwiastun na premierę (PL)
 5. RoboCraft Royale gameplay z wersji pre-alfa
 6. My Tamagotchi Forever zwiastun na premierę
 7. Mark of the Ninja Remastered zwiastun #1
 8. GRIP zwiastun #1
 9. Gorogoa zwiastun na premierę
 10. A.O.T. 2 zwiastun na premierę
 11. Apex Construct zwiastun na premierę
 12. Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr bossowie
 13. Sea of Thieves zwiastun aktorski - Muzeum piratów
 14. Kerbal Space Program: Making History Expansion zwiastun #1
 15. God of War System walki