Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka FortCraft (AND)

FortCraft

Darmowa sieciowa strzelanka oparta o tryb battle royale, przeznaczona wyłącznie na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Tytuł jest mocno inspirowany popularnym Fortnite: Battle Royale.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | TPS | crafting | strzelanki | Battle Royale

Okładka FortCraft (AND)

producent: NetEase

wydawca: NetEase

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

FortCraft jest przeznaczoną wyłącznie na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS sieciową grą stworzoną przez studio NetEase Games, znane między innymi z Rules of Survival. Tytuł bardzo mocno przypomina Fortnite: Battle Royale, czyli niezwykle popularną produkcję Epic Games.

Mechanika

Akcję w FortCraft obserwujemy zza pleców bohatera (który może być kobietą lub mężczyzną, w zależności od wyboru). Pod względem modelu rozgrywki produkcja studia NetEase Games nie różni się specjalnie od innych przedstawicieli gatunku battle royale, takich jak chociażby Playerunknown's Battlegrounds. Na początku meczu 100 graczy zostaje zrzuconych nad zajmującą powierzchnię 4 kilometrów kwadratowych wyspą. Ich zadaniem jest wyeliminowanie oponentów i pozostanie ostatnią żywą osobą na stale zmniejszającym się placu boju. Pomóc w tym ma porozrzucana na polu bitwy broń. Jej różnorodność jest całkiem spora – do dyspozycji śmiałków walczących o wygraną oddano pistolety, karabiny, miotacze ognia, młoty, kilofy, a nawet pułapki. Do tych ostatnich należy chociażby... mata taneczna, która zmusza postać przeciwnika do wygibasów w rytm muzyki, co ją na chwilę unieruchamia.

Wzorem Fortnite: Battle Royale, elementem urozmaicającym zabawę w FortCraft jest możliwość wznoszenia konstrukcji. Robi się to za pomocą pozyskiwanych w trakcie rozgrywki surowców, takich jak drewno czy metal. Odpowiednio postawione umocnienia lub kładka pozwalająca dostać się na wyżej położony teren nieraz mogą uratować skórę podczas bardziej niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza że powstają one błyskawicznie za dotknięciem jednego przycisku.

Tryby gry

W FortCraft można stanąć do walki zarówno w pojedynkę, jak i drużynowo z przyjaciółmi lub losowo dobranymi kompanami. Można się z nimi porozumiewać i opracowywać wspólną strategię za pomocą wbudowanego w grę komunikatora.

Kwestie techniczne

Zarówno grafika, jak i interfejs w FortCraft są bliźniaczo podobne do tego, co znamy z Fortnite: Battle Royale. Oznacza to, że gra studia NetEase Games może pochwalić się prostą, kreskówkową, lecz potrafiącą cieszyć oko oprawą wizualną. Istotną informacją jest to, że w przeciwieństwie mobilnej wersji dzieła Epic Games, FortCraft zadziała nawet na słabszych smartfonach i tabletach.

FortCraft dystrybuowany jest w modelu free-to-play.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 100  

Oczekiwania czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FortCraft

12+

Wymagania sprzętowe FortCraft

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Chińczycy też tworzą mobilne Fortnite: Battle Royale - poznajcie FortCraft
Chińczycy też tworzą mobilne Fortnite: Battle Royale - poznajcie FortCraft

wiadomość14 marca 2018

Powstaje chiński klon Fortnite: Battle Royale. FortCraft, bo taką nazwę nosi, będzie dostępny na urządzeniach z systemami Android i iOS. Trwają już otwarte beta-testy tytułu.

AND
iOS