Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2018, 19:17

autor: Góral

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered bez multiplayera?

Nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej zapowiedzi Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered, ale w serwisach CharlieIntel i Eurogamer pojawiły się potwierdzenia z ponoć zaufanych źródeł, które dodatkowo zdradziły, że gra będzie pozbawiona multiplayera.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered bez multiplayera? - ilustracja #1
Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered w skrócie:
  • zremasterowana wersja gry z 2009 roku;
  • według niepotwierdzonych informacji, ukaże się 30 kwietnia na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4;
  • zaoferuje tylko kampanię fabularną.

Kilka dni temu w sieci ukazały się plotki o remasterze strzelanki Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2009 roku, który pojawił się w ofercie Amazonu. Do sieci trafiły kolejne artykuły na ten temat. W serwisie CharlieIntel zamieszczono informacje pochodzące ponoć z wiarygodnego źródła, które przesłało redakcji materiały otrzymane od jednego z pracowników studia Raven Software. Według nich Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered faktycznie istnieje, ale w odróżnieniu od Call of Duty: Modern Warfare Remastered, nowa wersja nie zaoferuje multiplayera – odświeżona zostanie jedynie kampania fabularna.

Informacje te niejako pokrywają się z tymi opublikowanymi oryginalnie przez sklep Amazon, w którym pojawiła się rzeczona gra w stosunkowo niskiej cenie 25 dolarów. To o 15 dolarów mniej, niż kosztowało zremasterowane Modern Warfare. Niższa cena sugeruje, że produkcja fatycznie będzie nieco uboższa od jedynki. Doniesienia te potwierdzają źródła serwisu Eurogamer. Przedstawiciel witryny dodatkowo skontaktował się z firmą Activision, ale odmówiła ona komentarza, niczemu nie zaprzeczając.

Ponadto w otrzymanych przez CharlieIntel dokumentach ujawniono, że studio Raven Software nie odpowiada za Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered. Skąd więc jego pracownik miałby informacje na temat tej gry? Rzeczona ekipa pomagała przy praktycznie każdej części cyklu Call of Duty, więc bardzo możliwe, że jest w mniejszym stopniu zaangażowana w produkcję i tej. Pracę nad remasterem powierzono ponoć studiu Beenox, które z kolei pomagało Ravenowi przy kampanii Modern Warfare Remastered.

Przypominamy jeszcze, że Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered ma się ukazać 30 kwietnia na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.