Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2018, 10:43

autor: Movis

Rainbow Six Siege z rekordową liczbą graczy na Steam

Operacja Chimera przyciągnęła do strzelanki Rainbow Six: Siege wielu graczy, którzy przy okazji pobili wewnętrzny rekord w zakresie liczby osób jednocześnie bawiących się na Steam. Jeśli bite są rekordy na platformie Valve, to możemy sobie tylko wyobrażać, jak oblegana była natywna dla tej gry aplikacja Uplay.

Twórcy Rainbow Six Siege zdecydowanie mogą być dumni ze swojej rywalizacyjnej strzelanki. W 2015 roku pomysł wydawał się dość niecodzienny, jeśli nie totalnie niszowy. Jednak z czasem firmie Ubisoft udało się odkroić spory kawałek „strzelankowego tortu”, dzięki ciekawemu schematowi rozgrywki, ciągłemu rozwojowi i niekończącemu się napływowi nowych operatorów, map oraz wydarzeń e-sportowych.

Liczba graczy jest co najmniej imponująca. - Rainbow Six Siege z rekordową liczbą graczy na Steam - wiadomość - 2018-03-08
Liczba graczy jest co najmniej imponująca.

Niedawna premiera Operacji Chimera przyciąga do gry niemałą rzeszę nowych i powracających graczy. Fani produkcji pobili rekord – w ciągu ostatnich 24 godzin łącznie na serwerach produkcji bawiło się bowiem 176 208 użytkowników Steama (via steamcharts.com). To rezultat znacznie lepszy od wyniku z lutego, kiedy razem za broń chwyciło 125 133 osób. To jednak tylko część całkowitej liczby, bo nie znamy przecież danych z wersji konsolowych, ani nie liczymy osób korzystających jedynie z aplikacji Uplay. Domyślać się można, że sytuacja na pozostałych platformach i systemach dystrybucji jest podobna, a może nawet lepsza.

Niedawno producent informował o 27 milionach zarejestrowanych użytkowników na wszystkich platformach (wliczają się tu jednak „testerzy” z darmowych weekendów z grą). Ta imponująca liczba w połączeniu z planem rozwijania produkcji jak najdłużej może sprawić, że R6:S pozostanie z nami na wiele lat.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege – kompendium wiedzy