Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2018, 11:20

Hellblade: Senua’s Sacrifice zmierza na Xboksa One?

Hellblade: Senua's Sacrifice być może ukaże się na Xboksie One. Sugeruje to fakt, że na Tajwanie i prawdopodobnie również w Australii tytuł otrzymał klasyfikację wiekową na tę platformę. Brak jednak oficjalnych informacji na ten temat.

Hellblade: Senua's Sacrifice okazało się jedną z najbardziej interesujących gier drugiej połowy ubiegłego roku. Nietypowy slasher od studia Ninja Theory, twórców między innymi DMC: Devil May Cry oraz Heavenly Sword, niemal z miejsca stał się sporym sukcesem artystycznym. Wszystko za sprawą ciężkiego, mrocznego klimatu, ciekawych zabaw z graczami i próby możliwie jak najwierniejszego oddania odczuć osoby mającej schizofrenię. Na chorobę tę cierpi Senua, celtycka wojowniczka, która wyrusza do krainy umarłych, by uratować swego ukochanego zamordowanego przez wikingów. Jej historię mogli do tej pory poznać wyłącznie posiadacze pecetów oraz konsoli PlayStation 4. Są jednak powody, by podejrzewać, że wkrótce może się to zmienić. Jak bowiem donosi serwis Gematsu, tajwańska organizacja zajmująca się przyznawaniem odpowiednich oznaczeń wiekowych sklasyfikowała Hellblade: Senua's Sacrifice w wersji na Xboksa One. Podobną akcję można było zauważyć na oficjalnej stronie australijskiego rządu. Jego organ odpowiedzialny za ocenę poszczególnych produkcji pod kątem obecności elementów nieodpowiednich dla młodszych odbiorców zajął się dwa dni temu dziełem Ninja Theory, lecz nie określił, o którą wersję chodzi.

Senua wkrótce zagości na Xboksie One? - Hellblade: Senua’s Sacrifice zmierza na Xboksa One? - wiadomość - 2018-03-09
Senua wkrótce zagości na Xboksie One?

Taki zbieg okoliczności trudno uznać za przypadkowy. Poza tym wydanie Hellblade: Senua's Sacrifice na Xboksie One wydaje się ruchem jak najbardziej logicznym. Dwie poprzednie produkcje brytyjskiego studia, czyli DMC: Devil May Cry oraz Enslaved: Odyssey to the West, ukazały się zarówno na platformach firmy Sony, jak i Microsoftu. Do tego wersja na kolejną konsolę bez wątpienia pozytywnie wpłynie na sprzedaż tytułu. Choć jego dystrybucja i tak nie szła źle (przypomnijmy, że w trzy miesiące od premiery rozeszło się 500 tysięcy egzemplarzy), dodatkowy dochód będzie mile widziany, zwłaszcza że Hellblade: Senua's Sacrifice jest określane jako „niezależna gra AAA” i na jego produkcję wydano niemałą kwotę pochodzącą z prywatnych środków.

Okładka Hellblade: Senua's Sacrifice w wersji na Xboksa One według tajwańskiej instytucji zajmującej się klasyfikowaniem gier. / Źródło: Gematsu - Hellblade: Senua’s Sacrifice zmierza na Xboksa One? - wiadomość - 2018-03-09
Okładka Hellblade: Senua's Sacrifice w wersji na Xboksa One według tajwańskiej instytucji zajmującej się klasyfikowaniem gier. / Źródło: Gematsu

Wszystko to jednak na razie gdybania. Studio Ninja Theory nie potwierdziło bowiem w żaden sposób tych rewelacji. Posiadacze Xboksa One, zainteresowani Hellblade: Senua's Sacrifice, muszą zatem na razie schować swoje pady i czekać na oficjalną zapowiedź.