Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4Switch
Okładka Omensight (PC)

Omensight

Omensight jest osadzoną w fantastycznym uniwersum przygodową grą akcji, w której gracze starają się rozwiązać zagadkę morderstwa, które doprowadziło do zniszczenia świata. Do tego celu wykorzystują umiejętność manipulowania czasem.

Akcji | TPP | fantasy | elementy przygodowe | indie | podróże w czasie | slasher

Omensight to trójwymiarowa, przygodowa gra akcji, skupiająca się na rozwiązaniu zagadki morderstwa pewnej postaci, której śmierć doprowadziła do katastrofalnych w skutkach wydarzeń. Kierowana przez gracza postać posiada umiejętność manipulowania czasem – jej wykorzystywanie pozwala obserwować wydarzenia z różnych perspektyw i poznawać kolejne fragmenty opowieści. Za stworzenie tej produkcji odpowiada znane ze Stories: The Path of Darkness studio Spearhead Games.

Fabuła

W grze Omensight wcielamy się w tzw. Harbingera (pol. Zwiastun) – niezwykłego wojownika, posiadającego umiejętność manipulowania czasem. Nasz bohater miał nieszczęście zobaczyć koniec krainy Urralia i stara się zapobiec temu wydarzeniu. W tym celu musi zidentyfikować kluczowe osoby – takie jak potężny czarnoksiężnik czy wpływowy generał – by pojawić się przy ich boku i zobaczyć, jak przeżyli swoje ostatnie chwile.

Mechanika

Omensight jest zrealizowaną w trzech wymiarach, przygodową grą akcji, która stawia duży nacisk na odkrywanie skomplikowanego wątku fabularnego. W czasie gry mamy możliwość manipulowania czasem w celu obserwowania wydarzeń z rożnych perspektyw, a także podejmowania wyborów, które mają wpływ na dalszy przebieg historii. Opowieść to jednak nie wszystko. Omensight oferuje także zręcznościowy system walki, z wykorzystaniem którego mierzymy się z kilkudziesięcioma typami przeciwników i kilkoma potężnymi bossami. Nasz bohater włada przy tym zarówno mieczem, jak i magią.

Tryby gry

Omensight posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Omensight działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Choć oprawa graficzna gry jest w pełni trójwymiarowa, to jej charakterystyczny, kolorowy styl artystyczny przywodzi na myśl filmy animowane. Całość jest bardzo przejrzysta i atrakcyjna wizualnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Omensight

Klasyfikacja PEGI Omensight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Omensight

PC Windows

Rekomendowane: Intel Dual Core 3.0 Ghz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Dual Core 2.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 7790 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista/7/8/10 64-bit

PC
PS4
Switch